Gromadzenie feedbacku aktualnie jest dużo prostsze niż jeszcze lata temu, głównie za sprawą bardzo popularnych serwisów społecznościowych. Za ich pomocą możemy otrzymać gotową informację praktycznie od ręki, jednak nie we wszystkich przypadkach taka forma gromadzenia tej cennej informacji się sprawdzi. Dzisiaj słowem o serwisie TwojaSugestia.pl. którego zadaniem jest gromadzenie informacji od użytkowników, ale nie tylko.

Pewnie zauważyliście od kilku dni po prawej stronie znajdują się dwie kolorowe zakładki, które przewijają się razem z resztą strony. Wszystko za sprawą moich testów tego co oferuje serwis TwojaSugestia. Rzetelnie podchodząc do sprawy akurat w moim przypadku, narzędzie nie zostanie w pełni wykorzystane, bo pełno mnie w świecie Social Media i z reguły uwagi dostaje bezpośrednio tam, niemniej postanowiłem sprawdzić jakie są zalety rozwiązania oferującego przez wspomniany serwis.

Od początku. Serwis pozwala na umieszczenie widgetu na stronie za pośrednictwem którego gromadzone są opinie użytkowników, którzy takową pragną się z twórcami serwisu podzielić. W pierwszej kolejności należy utworzyć konto, by móc rozpocząć pracę. Następnie dodając stronę internetową i po dopasowaniu wyglądu widgetu otrzymamy gotowy kod do wklejenia na stronę. Do serwisu można dodać kilka domen, a dla każdej z nich ustawić osobny wygląd widgetu. Do dyspozycji jest kilka wersji kolorystycznych a także dodatkowo możliwość zdefiniowania kilku dodatkowych zakładek. Wśród nich chociażby Facebook czy narzędzie do zgłaszania błędów na stronie. Ostatecznie na naszej stronie mogą pojawić się maksymalnie trzy zakładki.

ts1

To co jednak jest największą zaletą serwisu, to jego prostota obsługi. Nie potrzebujecie niewiadomo jakich umiejętności, by umieścić widget na swojej stronie. Po dokonanych ustawieniach wystarczy wybrać opcję generowania kodu, następnie należy ją umieścić w sekcji <head></head> swojej strony i narzędzie już działa.

TS2

W jaki sposób gromadzone są opinie? Otóż gdy użytkownik taką pozostawi w serwisie za pośrednictwem widgetu, zostaniemy poinformowani mejlowo a cała opinia znajdzie się w panelu serwisu. Wśród zestawienia opinii każda z nich zawiera informacje takie jak przede wszystkim treść zgłoszenia, ale także informacje o naszym zgłaszającym, które z naszego punktu widzenia mogą okazać się bardzo ważne. Wśród nich dokładne adres url, informacje user-agent (czyli informacje o przeglądarce i urządzeniu) a także chociażby informacja o rozdzielczości czy kontakcie do zgłaszającego.

Bardzo wygodnym i fajnym pomysłem jest możliwość przypisywania sugestii do kategorii a także ich statusy. Pozwoli to na wygodne operowanie, jeśli opinii pojawi się wiele. Dodatkowo w panelu administracyjnym istnieje opcja dodawani użytkowników/administratorów, co z pewnością nie pozostanie bez znaczenia przy produkcyjnej obsłudze opinii.

ts3

Jak wygląda sprawa dostępności narzędzia? Otóż jest ono płatne, zaś twórcy zaproponowali trzy plany abonamentowe: 9/29/49 zł za miesiąc.  Plany rozróżnia m.in. możliwość eksportu, kateogryzacja zgłoszeń czy pozbycie się loga producenta. Podsumowując? Bardzo wygodne narzędzie dla konkretnej grupy docelowej, o ile w przypadku blogów pewnie nie będzie ono wykorzystywane w 100%, o tyle we wszelkich sklepach internetowych czy stronach korporacyjnych sprawdzi się doskonale. Ogromną zaletą narzędzia jest przede wszystkim ogromna prostota implementacji i bardzo wygodna obsługa zgłoszeń, z możliwości ich zarządzania.

KONKURS

Mam dla Was także konkurs, którego zasady są bardzo proste. Wystarczy, że w komentarzach poniżej napiszecie:

„Sugestie dla serwisu TwojaSugestia.pl”

5 najbardziej kreatywnych/ciekawych/pomysłowych komentarzy nagrodzę rocznymi licencjami Advanced w serwisie TwojaSugestia.pl. Na Wasze komentarze czekam do najbliższej środy, tj. do 20.11.2013. Powodzenia :-)