Pokémon Go przez koronawirusa zatrzyma Cię w domu - zbieraj Pokémony z większą łatwością

Pokémon Go przez koronawirusa zatrzyma Cię w domu – zbieraj Pokémony z większą łatwością

Opublikowano 14.03.2020 8:56 -


Może to jest odpowiedni sposób na zatrzymanie dzieciaków w domu. Wiele się słyszy, że podczas gdy szkoły zostały zamknięte, duże grupy młodzieży zamieniły szkolne korytarze na galerie i centra handlowe. Pokémon Go postanowiło pomóc w zatrzymaniu młodzieży w domu i zmieniono zasady popularnej gry.

Zmiany poszły na tyle daleko, że wprowadzono nową mechanikę rozgrywki w popularnej grze mobilnej. Do tej pory miała ona pobudzać młodzież do aktywności i wychodzenia z domu, zbierając przy tym magiczne stworki w naszej okolicy. Bezpieczeństwo graczy jest jednak najważniejsze, dlatego firma Niantic wydała specjalną aktualizację.

Trenerzy, którzy do tej pory musieli się sporo nachodzić, teraz będą mieli o 50% mniejsze wymagania dotyczące przebytych kroków. Zwiększy to szanse na pojawienie się Pokemonów. Oprócz tego w grze pojawi się więcej prezentów do znalezienia i będą one wypuszczane z większą częstotliwością. Nie zatrzyma to rzecz jasna dzieciaków w domach, ale na pewno ograniczy ich przebywanie na zewnątrz, gdzie szanse na zakażenie są większe.

W wypowiedzi dla Polygon Niantic tak tłumaczy wprowadzone zmiany:

„Chociaż wprowadziliśmy te aktualizacje na podstawie globalnej sytuacji zdrowotnej, zachęcamy również graczy do podejmowania decyzji, gdzie pójść i co zrobić, które leżą w najlepszym interesie ich zdrowia i zdrowia ich społeczności”.

Pokemon go – Siedzisz w domu? Znajdź sobie zajęcie

Nie tylko Pokemony zatrzymają dzieciaki w domu. Wiele serwisów, a także firm przygotowało specjalne zniżki, a nawet udostępnia za darmo pakiety swoich rozwiązań. Orange dodaje gigabajtów, tak aby utrzymywać kontakt z bliskimi online, odkodowane są dodatkowe kanały w ofercie Orange TV, podobnie zrobił Polsat, który odblokował Canal+ w swoim pakiecie.

Koronawirus w Polsce: Google pomaga pakietami za darmo i to się chwali!

Google także przygotowało coś specjalnego, udostępniając za darmo sporo narzędzi, które mogą być przydatne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Sam przygotowałem listę nowości w serwisach VOD, tak aby każdy znalazł coś dla siebie. Poza serialami i filmami warto przyjrzeć się promocjom na gry na konsole PS4, które mogą być idealnym sposobem na zabicie czasu.

źródło: Polygon

Wieści z Rozładowani.pl