Problemy z baterią w telefonie iPhonach nie są oczywiście niczym nowym. Wszyscy pamiętamy jak dużym ciosem wizerunkowym dla Apple było ujawnienie, że producent specjalnie spowalnia nieco starsze modele swoich urządzeń aby przedłużyć żywotność ich baterii. Dziś sprawa wraca w związku z aktualizacją systemu do iOS 11.4.

Apple łata luki bezpieczeństwa wypuszczając iOS 11.4.1

Problem ponownie dotyczy iPhone 6, iPhone 6s, i  6s Plus oraz iPhone SE. Jaka jest jego skala? W momencie pisania tego tekstu oficjalny wątek poświęcony problemowi na discussions.apple liczył ponad 38 stron. W większości przypadków schemat jest taki sam. Urządzenie, które wcześniej na jednym ładowaniu było w stanie wytrzymać cały dzień, po aktualizacji do iOS 11.4 zaczyna rozładowywać się w ciągu pół dnia. Wielu użytkowników skarży się także, że statystyki zużycia baterii dostępne w Ustawieniach wskazują aplikacje, które są wyłączone, a więc teoretycznie powinny zużywać minimalną ilość energii.

Jak poradzić sobie z drenażem baterii w iPhone?

Wczoraj swoją premierę miała ona aktualizacja iOS opatrzona numerem 11.4.1. Wraz z nią zostały wydane także stosowne uaktualnienia macOS, watchOS i tvOS. Choć, jak mogliście się dowiedzieć z wpisu Kuby, głównym założeniem w tym przypadku było załatanie przez Apple luk bezpieczeństwa, użytkownicy mają jednak nadzieję, że rozwiąże on także problem z nadmiernym drenażem baterii. Póki co brakuje jeszcze oficjalnych informacji na temat efektywności tego rozwiązania.

Nawet 9 obiektywów w telefonie? Wszystko dzięki firmie Light!

Doraźnym rozwiązaniem może być także tymczasowe usunięcie aplikacji odpowiedzialnych za największe zużycie baterii, zmniejszenie jasności wyświetlacza czy też skrócenie czasu automatycznego blokowania ekranu. Sensowną opcją wydaje się także skorzystanie z programu wymiany baterii w iPhone. Program oferuje obniżoną cenę (129 zł) wymiany akumulatora w modelach od iPhone 6 wzwyż, które są objęte gwarancją. Można z niego skorzystać do końca grudnia 2018.