Zaskakujący debiut Borderlands 3 – grafika to nie problem

Jedna z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku, czyli Borderlands 3 miała swoją premierę zaledwie kilka dni temu, a już spotkała się z wieloma problemami. Jednym z najważniejszych okazała się optymalizacja na naprawdę niskim poziomie – nie udało się między innymi osiągnąć oczekiwanych 60 klatek na sekundę podczas gry na konsolach. To jednak nie przeszkodziło produkcji w zdobyciu wielu pozytywnych ocen oraz zaskakująco dobrej sprzedaży. A to dopiero pierwsze dni po premierze.

Można było się spodziewać, że po kilku latach prac nad Borderlands 3, gra ta będzie cieszyła się naprawdę dużym zainteresowaniem. Niejeden z dawnych graczy chętnie powrócił, by przekonać się o możliwościach zupełnie odmienionej części, która ma przenosić do innego świata rozgrywki. Jesteście ciekawi, jak prezentuje się nowa odsłona kultowej serii Borderlands? Mam dla Was kilka świeżych screenów od jednego z najbardziej zagorzałych graczy, jakiego znam. Zobaczcie sami!

 

Premiera Borderlands 3 i… wiele niedoskonałości

Niska optymalizacja to tylko jeden z problemów, z jakim spotkali się gracze rozpoczynający swoją przygodę z rozgrywką od razu po premierze. Pojawia się dodatkowo również tragiczna implementacja API DirectX 12, co powodowało ogromny spadek wydajności i długie ładowanie poszczególnych poziomów. Na szczęście Gearbox rozpoczął już pracę nad wszelkimi poprawkami, które etapami są wprowadzane do gry, nie ulega jednak wątpliwości, że można było zrobić to jeszcze przed wypuszczeniem gry. Przejdźmy jednak do tych przyjemniejszych rzeczy.

Jak przebiega gra oraz na czym polega fabuła?

Na samym początku rozgrywki gracz może wybrać sobie jedną z czterech postaci, którą będzie się poruszał po głównej mapie. Każda z nich ma unikatowe umiejętności oraz specjalne drzewka ze skillami, do których trafiają punkty.

Główną misją każdego gracza jest dotarcie do specjalnej krypty jeszcze przed Troyem i Tyreen, którzy stanowią zagrożenie. Na każdym z terenów trzeba wykonywać poszczególne zadania, aby móc ostatecznie dotrzeć do miejsca docelowego. Największą różnicą Borderlands 3 od poprzednich części jest dodanie dodatkowych miejsc rozgrywki. Pojawiają się różne planety – tym razem postać przenosi się także w inne zakamarki Galaktyki, znacznie wykraczając poza granice Pandory. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, sami rozpocznijcie rozgrywkę!

Borderlands 3 tylko w Epic Games Store

Wielu graczy musiało pogodzić się z faktem, że jeśli chciałoby rozpocząć rozgrywkę w dniu premiery, musi korzystać z określonej platformy. W tym przypadku mowa o Epic Games Store – sklepie należącym do twórcy Fortnita, który cieszy się coraz większą popularnością. Borderlands 3 zaliczyło do tej pory najlepszy debiut w historii, lecz na Steamie ma pojawić się dopiero wiosną przyszłego roku.

Jeśli należycie do wielbicieli tej serii, to nie musicie się bać wszystkich problemów, o jakich była mowa do tej pory. Większość rzeczy została już naprawiona i nie wpływa tak znacznie na rozgrywkę, są niemal niezauważalne. Mogę więc śmiało polecić Wam Borderlands 3, na pewno się nie zawiedziecie. Widać to chociażby na załączonych screenach z rozgrywki.

Share
Disqus Comments Loading...
Autor
Marika Kowalska

Powiązane

Czarna Lista już niebawem powróci na Netflixa. Potwierdzono 8 sezon!

Jeśli tak jak ja jesteście wielkimi fanami serialu Czarna Lista, to na pewno zastanawiacie się,…

21 lutego, 2020

Microsoft wprowadza nowe, kolorowe ikony Windows 10

Microsoft zaczyna wdrażać nowe ikony aplikacji w systemie Windows 10, które mają na celu modernizację…

21 lutego, 2020

Tronsmart Spunky Beat, czyli nazbyt dotykowe słuchawki

Tronsmart Spunky Beat to tak naprawdę moje pierwsze bezprzewodowe słuchawki douszne. Sam fakt możliwości ich…

21 lutego, 2020

Oto zestawienie najczęściej popełnianych błędów przez internautów!

Dzisiejszy dzień jest dla mnie, jako polonistki, bardzo wyjątkowy. Obchodzimy bowiem Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego,…

21 lutego, 2020

Microsoft wprowadza oprogramowanie antywirusowe na iOS i Androida

Microsoft planuje wprowadzić swoje oprogramowanie antywirusowe Defender na Androida i iOS jeszcze w tym roku. Gigant…

21 lutego, 2020

Newron EV-1 pochodzi z francuskiej przyszłości ale można już go zamawiać

Obserwując te wszystkie nowe firmy, które mają w planach elektryczne jednoślady, nasuwa mi się wciąż…

21 lutego, 2020