Żarty się skończyły, jeśli nie masz jeszcze SSL, to czas go kupić

Żarty się skończyły, jeśli nie masz jeszcze SSL, to czas go kupić

Opublikowano 18.08.2017 14:36 - 21


To miał być spokojny piątek, bez ekscesów, bez łamiących wiadomości. Mimo wszystko taki chyba pozostał, prócz tego, że Google daje ostatni sygnał do tego byś uzbroił swoją stronę w certyfikat SSL.

O certyfikatach SSL już na DailyWeb było sporo. Pisaliśmy także o planach Google. Na początku subtelne powiadomienia w formularzach, o  potencjalnym niebezpieczeństwie podawania danych, na stronie bez certyfikatu SSL, teraz Google idzie krok dalej.

Techformator otrzymał oficjalne powiadomienie, że serwis od października będzie oznaczony przez Google jako potencjalnie niebezpieczny. To w praktyce oznacza, że pojawi się nowe powiadomienie z informacją, które z pewnością może wystraszyć potencjalnych użytkowników (wygląda na to, że powiadomienia na początek będą dotyczył podstron z formularzami).

Od końca września/początku października 2017 r. Google będzie raportowało brak HTTPS na stronach głównych, w związku z…

Posted by Techformator on Freitag, 18. August 2017

Koszt certyfikatu, to patrząc na te najbardziej podstawowe, to okolica 100zł rocznie. Majątek to to nie jest i mimo, że zmiany pojawią w informowaniu użytkowników pojawią się dopiero od października, warto rozważyć zakup już teraz.

Instalacja certyfikatu jest sprawą dość prostą i z pewnością Wasz hostingodawca zrobi to za Was, gdy tylko przekażecie mu odpowiednie informacje.

Wieści z Rozładowani.pl