Lubisz swoją pracę? Uważasz, że zarabiasz za mało? Szukasz sposobu na uzyskanie dodatkowych pieniędzy, ale nie możesz sobie pozwolić na nadgodziny lub kolejną pracę stacjonarną? Jeśli tak, to pewnie zainteresował Cię już temat zarabiania w Internecie. Sprawdź, jakie trendy czekają nas w tej dziedzinie w roku 2020.

Czy zarabianie w Internecie jest możliwe?

Zarabianie w Internecie jest kuszące: domatorzy wyobrażają sobie, jak w godzinach pracy siedzą w domu ubrani w piżamę i popijają kawę z ulubionego kubka, a obieżyświaci natomiast, jak co tydzień zmieniają swoje miejsce zamieszkania. Rynek pracy stara się odpowiadać na takie potrzeby. Coraz częściej możemy znaleźć ogłoszenia proponujące pracę zdalną. Nie jest to już oferta tylko dla programistów i grafików, ale także dziennikarzy, copywriterów, księgowych, korepetytorów, a nawet dla stanowisk kierowniczych. Możesz przebierać w tutorialach i artykułach radzących jak najlepiej oddzielić strefę prywatną od służbowej, podczas pracy z domu, a także jak wzbudzić autorytet u swojego zespołu, gdy nigdy nie spotkaliście się osobiście.

Sposoby na zarabianie pieniędzy w Internecie

Jednak nie wszyscy są zainteresowani wykonywaniem wyżej wymienionych zawodów albo nie wyobrażają sobie pracy zdalnej na pełen etat, a mimo to są w stanie zarabiać przez Internet. Na popularnych serwisach rekrutacyjnych można skorzystać z filtru “praca dodatkowa”, gdzie obok hostess, zaczęły się pojawiać oferty pracy z domu. W tych ogłoszeniach można znaleźć informację, że użytkownik może pracować ile chce, a wniosek jaki się narzuca w pierwszej chwili jest jeden: pracujesz mało – zarabiasz mało, pracujesz dużo – zarabiasz trochę więcej. Nie jest to do końca prawda, jednak po kolei.

Sposoby zarabiania w Internecie

Tajemniczy klient

Zawód ten istnieje już nie tylko w klasycznym wydaniu wymagającym chodzenia po sklepach czy restauracjach, ale także w wersji zdalnej. W tym przypadku zadaniem tajemniczego klienta jest sprawdzanie jakości obsługi internetowej. Wykonując tę pracę możesz na przykład połączyć się z infolinią a następnie określić życzliwość konsultanta, jego kompetencje, wiedzę o produkcie i umiejętność odpowiadania na Twoje pytania.

W trakcie pracy z pewnością konieczne będzie robienie notatek, a następnie przenoszenie ich do przygotowanych przez zleceniodawców formularzy i napisanie raportu. Jest więc to wiele papierkowej roboty, która dla większości osób może być nieprzyjemna.

Kolejnym minusem pracy jako tajemniczy klient jest fakt, że czasami trzeba dokonać zakupu czy zakładać konta internetowe, aby móc ocenić cały proces sprzedażowy. Twoje pieniądze będą Ci oczywiście później zwrócone, a konta możesz zamknąć. Mimo wszystko jest to spora niedogodność.

Wypełnienie ankiet

Z pewnością chociaż raz w życiu wyświetliła Ci się oferta pracy polegającej na wypełnianiu ankiet. Służy to celom marketingowym dużych firm, które chcą dowiedzieć się możliwie najwięcej o swoich potencjalnych klientach, aby móc lepiej dopasować swoje produkty i usługi.

Twoja praca polega na wypełnianiu różnych ankiet, które zajmą Ci od kilku do kilkunastu minut, a Twoje wynagrodzenie wyniesie od kilkudziesięciu groszy do kilku złotych za jedną ankietę. Nie jest to więc za bardzo opłacalne finansowo zajęcie. Ponadto swoje ankiety będziesz otrzymywać nieregularnie, więc może się okazać, że w pewnym odstępie czasu nie masz na czym zarabiać.

Ponadto wypełnianie ankiet w rozumieniu prawnym nie jest pracą a konkursem, a wynagrodzenie jest nagrodą. W związku z tym nie otrzymasz żadnej umowy.

Marketing afiliacyjny

Właśnie w tej dziedzinie zauważyłem, że wcześniej wysunięty wniosek nie musi być prawdziwy. Poświęcanie małej ilości czasu na pracę, może także skutkować wysokimi zarobkami. Jednak zacznijmy od początku.

Marketing afiliacyjny jest jednym ze sposobów promowania marki za pośrednictwem Internetu. Reklamodawca wykorzystuje do tego celu obszerne grono niezależnych od siebie internautów, nazywanych wydawcami. Wydawcą może zostać każda osoba, która przejawia aktywność online, więc zakładam, że skoro czytasz artykuł na stronie internetowej – także Ty. W zamian za docieranie do klientów, którzy dokonają akcji jaką określił reklamodawca, otrzymasz prowizję. Jest ona określana za każdego pozyskanego klienta i może wynosić od kilkudziesięciu groszy do nawet paru tysięcy złotych.

W celu ułatwienia nawiązania relacji między wydawcami a reklamodawcami istnieją sieci afiliacyjne. W swoich bazach posiadają obszerną liczbę programów afiliacyjnych (czyli umów wydawca – reklamodawca), tym samym umożliwiając promocję wielu marek za pośrednictwem tylko jednego konta.

Sieć afiliacyjna MyLead

Sieć afiliacyjna MyLead

Przeglądałem liczne rankingi, aby przekonać się, w którą z dostępnych sieci afiliacyjnej warto zainwestować mój czas. Ostatecznie zdecydowałem się na MyLead. Firma ta przekonała mnie swoją stabilnością na rynku – istnieją od roku 2014 i wciąż poszerzają swoją ofertę, co może świadczyć o nastawieniu na rozwój. Tę tezę zresztą może poświadczyć także zdobyta przez nich nagroda “Rising Star”, a także inne trofea.

Trofea sieci afiliacyjnej MyLead

Ogromna liczba programów afiliacyjnych

Kolejnym aspektem, jaki uznaję za atut, jest wybór programów afiliacyjnych. W swojej bazie posiadają ponad 4300 dostępnych kampanii, które ponadto są podzielone na kilkanaście różnorodnych kategorii. Można wśród nich znaleźć rozrywkę, sport i hobby, podróże, a także platformy e-commerce. Spodobał mi się fakt, że nie trzeba być ściśle skoncentrowanym na tylko jednej kategorii, a można równocześnie promować na przykład bank i grę mobilną.

Programy afiliacyjne dostępne na MyLead

Zarabianie w Internecie z MyLead

Po założenia darmowego konta, przeszedłem przez szkolenie dla początkujących, dzięki któremu poznałem parę przydatnych pojęć. Następnie sprawdziłem opcje dostępne w panelu użytkownika i odnalazłem narzędzia umożliwiające zwiększenie zysku, a także kilka atrakcyjnych bonusów, które można osiągnąć w większości za wykonanie bardzo banalnych zadań. Spodobał mi się także prosty dostęp do szczegółowych statystyk.

Osobiście w moje pierwsze dni z MyLead nie miałem za wiele czasu, który mogłem poświęcić na promocję. Skorzystałem więc zaledwie z dwóch programów partnerskich, a także nie wykorzystałem swoich wszystkich źródeł ruchu, kompletnie pomijając także dodatkowe narzędzia i bonusy. Mimo tego nie narzekam na sumę, którą udało mi się osiągnąć. I nie mogę się doczekać aż wypróbuję pełną moc serwisu.

Zarobione na MyLead pieniądze

System szkolenia

Będąc umiarkowanie zorientowany w afiliacji, chciałem się przekonać co mogą mi zaoferować na moim poziomie, a także tym z jeszcze mniejszą wiedzą. W panelu użytkownika znalazłem zakładkę “Support i pomoc”, w której odnalazłem kompendium wiedzy w formie e-booka do pobrania, a także parę artykułów na blogu wyjaśniających kolejne branżowe pojęcia z konkretnymi radami jak zarabiać.

Naucz się jak zarabiać z MyLead

Ponadto z zespołem MyLead można skontaktować się za pośrednictwem aż 14 dróg kontaktu o dowolnej porze dnia. Są bowiem dostępni przez 24/7. Na zadawane przeze mnie pytania zawsze odpowiadali sprawnie, a do tego życzliwie i klarownie. Dowiedziałem się także, że dostępna jest kompletnie darmowa usługa mentorska. Doświadczony w branży afiliacji mentor może zostać Twoim nauczycielem zarabiania i przeprowadzić Cię krok po kroku do wysokiej konwersji.

Co nowego na MyLead w roku 2020?

Jak już wspomniałem wcześniej, MyLead jest firmą, która ciągle się rozwija. W roku 2020 uruchamiają cztery nowe typy narzędzia Content Locker. Funkcjonalność ta umożliwia zablokowanie danej części premium na Twoim źródle ruchu, aby udostępniać ją użytkownikom w zamian za wykonanie zadania z listy ofert. Wśród nich znajdziesz: Content Locker CPA (model najbardziej klasyczny), Captcha Locker (przypominający graficznie system weryfikacji – reCAPTCHA), File Locker (umożliwiający monetyzowanie plików), a także Mobile Rewards (pozwalający na zarabianie na własnych aplikacjach mobilnych).

Ponadto w dostępnej już aplikacji mobilnej na Androida i IOS pojawią się wszystkie możliwości, jakie oferuje panel użytkownika w aplikacji internetowej.

Zbliżają się także udogodnienia dla reklamodawców. Powstać ma osobna zakładka dla reklamodawcy zbierająca najważniejsze informacje o afiliacji z ich punktu widzenia, a także panel reklamodawcy przyspieszający proces dodawania kampanii, a co za tym idzie, będzie ich z pewnością jeszcze więcej niż aktualnie.

Te trzy powyższe informacje udało mi się zdobyć, ale dowiedziałem się także, że to jeszcze nie wszystko. Co jeszcze nas czeka w roku 2020 ze strony MyLead? Chyba najlepszych sposobem, aby się dowiedzieć jest śledzenie ich aktywności.

Dołącz do sieci afiliacyjnej MyLead

MyLead swoją ofertą odpowiedział na moje oczekiwania ze strony sieci afiliacyjnej. Przede wszystkim jest to serwis prosty, dostosowany do wydawców o różnych zainteresowaniach, z różną ilością czasu, jaką chcą poświęcić na afiliację, a także z różnymi etapami zaawansowania. Jest stabilny na rynku, a także oferuje naprawdę atrakcyjne stawki.

Co prawda nie sprawdziłem wszystkich dostępnych na rynku sieci afiliacyjnych, bo jest ich po prostu za dużo, ale analizując rankingi, opinie w Internecie, a także moje własne doświadczenie, mogę Wam z czystym sercem polecić MyLead.

Załóż darmowe konto.


Materiał sponsorowany, przygotowany przez markę MyLead.