Zapowiedź nowego Twittera – mieszane uczucia
Serwis mikroblogowy Twitter, staje się co raz bardziej popularny wśród moich znajomych. To dla mnie bardzo dobra wiadomość, gdyż cenie sobie ten serwis ze względu na brak niepotrzebnych wiadomości, zaproszeń do przedziwnych wydarzeń czy innego spamu. Jego prostota, przejrzystość i funkcjonalność jest jak dla mnie kapitalna do codziennego użytku.

Dziś Twitter zapowiedział rewolucje w interfejsie, która zostanie przeprowadzona w ciągu najbliższych kilku tygodni. Na osłodę wypuszczona została mobilna aplikacja na takie platformy jak iOS czy Android, właściciele iPadów będą musieli uzbroić się jeszcze w cierpliwość.
Informacja jest o tyle ciekawa, że od momentu powstania tego popularnego serwisu nie przechodził on poważnych zmian w swoim interfejsie, oczywiście nie licząc drobnych detali. Nowy interfejs zrewolucjonizuje z pewnością to do czego przywykliście. Czy planowane zmiany usprawnią serwis? Z pewnością, jednak jak na moje straci stylistyka i wygoda.
Niestety nie lubię zmieniać swoich przyzwyczajeń, a szczególnie w sytuacji gdy w moim odczuciu są one niepotrzebne. Aktualny wygląd Twittera bardzo przypadł mi do gustu ze względu prostotę, ilość wyświetlanych elementów ograniczonych do absolutnego minimum. Nowy serwis z pewnością może się podobać, ale mam co do niego mieszane uczucia.
Niby dalej prostota, ale ułożenie zmienia coś do czego zdołałem się przyzwyczaić. To chyba sedno problemu ;-)
Nowy interfejs zyska możliwość otwierania zdjęć czy też materiałów wideo bez konieczności przechodzenia na osobną podstronę, tylko zostaną one wyświetlone poniżej treści wysłanej przez użytkownika. Sami zobaczcie jak się prezentuje się nowa odsłona, tego bardzo popularnego serwisu:
Mam cichą nadzieję, że Twitter pozostawi możliwość użytkownikom do korzystania ze starego interfejsu, jeżeli nie to niechętnie, ale trzeba będzie się zaprzyjaźnić z jego nową odsłoną.
PS. Wszystkich, którzy posiadają konto na Twitterze zapraszam do subskrypcji @zeppastian. Niezdecydowanych natomiast, gorąco zachęcam do założenia konta na popularnym T, z pewnością będziecie zachwyceni.