Zapowiedź Google Search Console - Nowe narzędzia dla webmasterów

Zapowiedź Google Search Console – Nowe narzędzia dla webmasterów

Opublikowano 20.05.2015 20:01 - 5


Dziś, tj. 20.05.2015 na Oficjalnym Blogu Google Webmaster Central możemy przeczytać o przyszłości Narzędzi dla Webmasterów, a raczej Google Search Console, bo taką teraz będą nosić nazwę! Skąd zmiana i dlaczego po 10 latach Google decyduje się na taki krok? Oczywiście Google robi to z myślą o…

– Uwaga! Nie, nie zaskoczą nas, …, ostatnio wszystko robią z myślą o nas..

screen1

Według twórców słowo „webmaster” w nazwie ograniczało się do wąskiej grupy użytkowników. Dostrzegli fakt, że narzędzia, jakie stworzyli znajdują zastosowanie wśród hobbystów, właścicieli małych firm, programistów, projektantów, twórców aplikacji, marketingowców czy specjalistów SEO i oczywiście webmasterów również. Zmiana nazwy jest swoistym ukłonem w kierunku wszystkich użytkowników Narzędzi. Bez względu na wykonywany zawód, tytuł naukowy, czy cel, w jakim są wykorzystywane. Google chce być pewne, że ich produkt obejmuje wszystkich, jak ładnie nazwali, cyt. „każdego, kto troszczy się o wyszukiwanie”.

Zmiany, które zauważyłem na pierwszy rzut oka to przede wszystkim zmiana napisu pod logiem z „Narzędzia dla webmasterów” na „Search Console”. Tak samo panel „wyszukiwane hasła” zmienił się całkowicie i teraz nosi nazwę „Analityka wyszukiwania” póki co z informacją o wersji beta.

screen2

Google zapowiada również, że w ciągu najbliższych tygodni będziemy świadkami kolejnych zmian Narzędzi dla web… tfu! Search Consoli, Google Search Consoli? Konsoli wyszukiwania Google? Hmm no ok.

Jedno już wiem na pewno, będzie mi trudno przestawić na nową nazwę :)

A Wy co 0 tym sądzicie?

Link do wpisu

Wieści z Rozładowani.pl