Batman nie żyje. A przynajmniej taki wniosek można wysnuć po obejrzeniu zwiastuna do nadchodzącego „Gotham Knights” tworzonego przez WB Games. W trailerze Bruce Wayne informuje swoich towarzyszy broni, że to teraz do nich należy ochrona Gotham przed najgorszymi przestępcami. I tu zaczyna się rola gracza, który jako Batgirl, Robin, Nightwing lub Deathstroke będzie musiał walczyć ze złem.

Na pierwszy rzut oka, zarówno pod kątem grafiki, jak i gameplayu, „Gotham Knights” przypomina „Batman: Arkham Knight”, a w szczególności momenty, gdzie musieliśmy walczyć ramię w ramię z Catwoman. Wygląda na to, że w podobny sposób będziemy mogli korzystać wymiennie z kilku postaci w „Gotham Knights”. Twórcy zapowiedzieli także, że całą grę będzie można ukończyć w dwuosobowej kooperacji.

W grze powrócą także znani wrogowie Człowieka-Nietoperza, z Mr. Freeze na czele. Na pierwszych zwiastunach zobaczyć można także Owlmana. Premiera w 2021 roku.

DC pokazało także pierwszy teaser „Suicide Squad: Kill the Justice League”. Za tę grę odpowiada Rocksteady, czyli twórcy pierwszego „Batmana Arkham” i kolejnych zasadniczych części.

Trailer, choć zabawny, wciągający i atrakcyjny wizualnie, nie zdradza jednak najważniejszego – jak będzie wyglądała rozgrywka. Możemy się tylko domyślać, że będzie to trochę luźniejsza klimatem strzelanina z widokiem z trzeciej osoby przypominająca np. „Sunset Overdrive”. Gra jest w produkcji od kilku lat i zobaczymy w niej Harley Quinn, Deadshota, Captain Boomeranga oraz King Sharka. Występ w trailerze zaliczył także pewien bardzo znany jegomość z czerwoną peleryną i dużym „S” na klacie…

Premiera w 2022 roku na konsole nowej generacji: Xbox Series X, PlayStation 5 oraz PC.


Posłuchaj nas!