Dziewiętnasty odcinek drugiego sezonu. Zaglądamy do naszych szuflad z artefaktami. Chyba każdy z nas posiada taką szufladę, pojemnik czy też kontenerek, w którym ląduje zapomniana elektronika, czyli elektrośmieci.

I nie chodzi nam tutaj o urządzenia niesprawne. Wręcz przeciwnie. Rozmawiamy o takich, które nadal były dobre, ale my zaopatrzyliśmy się już w nowsze wersje lub technologia zmieniła się na tyle, że wymusiła przejście na kolejne generacje. Zaczęło się od odtwarzaczy muzyki. Kiedyś popularnie zwanych „empetrójek”. Chyba każdy z rocznika powyżej 1990 taki sprzęt posiadał. A były to szalone czasy przed-smartphonowe.

zapomniana elektronika, którą zamknęliśmy w szufladach

Nowinka goniła nowinkę, jeśli chodzi o nośniki danych. Na końcu i tak wszystko wylądowało w internecie. Nie chodzi nam o to, że kiedyś to było lepiej. Raczej w tym względzie nie było. Chodzi o to, że u sporej ilości z nas taki sprzęt zalega. A to może nie być najlepsze rozwiązanie. Dodatkowo zamieniamy się w kolekcjonerów.

R E K L A M A

Adrian po wielu latach wyciąga swój odtwarzacz SanDisk, który okazuje się, że jest jeszcze na chodzie i zawiera piosenki zespołu Nautilus Pompilius. Łukasz natomiast nadal korzysta ze swojego ostatniego odtwarzacza, jaki ma, czyli Apple iPod shuffle. A czy Wy macie jakieś zapomniane gadżety w szufladzie? Może czas je wysłać na PSZOK?

Zachęcamy do zostawienia SUBa, na YouTube lub łapki w górę, to motywuje oraz pomaga przebijać się do większej publiki.

Jeśli wolisz, to jesteśmy również obecni na Spotify, gdzie także zachęcamy do obserwowania naszych poczynań:

No i klasycznie, nasz własny player oraz iTunes, Google podcast – sam wybierz, gdzie Ci wygodniej :)

[powerpress]