Zamień swojego Wordpressa w piękny, ilustrowany i multimedialny magazyn

Zamień swojego WordPressa w piękny, ilustrowany i multimedialny magazyn

Opublikowano 22.10.2014 7:52 - 2


Z WordPressem można zrobić naprawdę wiele. Oczywiście niektóre rozwiązania nie są zbyt użyteczne i komfortowe, ale nie ma dla tej platformy rzeczy niemożliwych. Przykładem niech będzie mój ostatni wpis: 8 rzeczy, które możesz zrobić z WordPressem. Były tam przykłady wykorzystania, takie jak  tablica ogłoszeniowa, było o forum, czy chociażby chyba najpopularniejszym rozwiązaniu, czyli o sklepie internetowym. Dzisiaj chciałbym przedstawić Wam rozwiązanie, które przekształci Waszego WordPressa ilutrowany, multimedialny magazyn, który na pewno bardzo się Wam spodoba.

Mowa o pluginie, czy też bardziej poprawnie – o zewnętrznym narzędziu podpinanym przez plugin do WordPress o nazwie Storyform. Zadaniem tego rozwiązania jest przeistoczenie naszego wpisu WordPressowego w opowieść, pełną obrazów, multimediów czy wyróżnionej treści. Brzmi tajemniczo i dziwacznie? Prawdopodobnie tak, ale tylko do momentu kiedy obejrzycie demo.

Storyform według ma pełnić rolę narzędzia, które zaprezentuje nieco dłuższe treści. Pełne zdjęć, multimediów czy nawet cytatów. Oczywiście to wcale nie znaczy, że nie można go wykorzystać chociażby do prostego bloga. Wystarczy tylko i wyłącznie Wasza kreatywność. Dla mnie, to także doskonałe narzędzie do zaprezentowania wyników badań w niekonwencjonalny sposób. Zamiast nudnej infografiki, responsywny raport, karta po karcie. Czysto, przejrzyście i przyjemnie.

Co do sposobu użycia Storyform, przy moich testach sprawa się okazała banalnie prosta. Po wygenerowaniu klucza, wystarczy podać go we wtyczce WordPressowej i ot nasz plugin jest gotowy do wykorzystania. Nie będzie dodatkowych paneli z miliardem opcji. Poszczególne karty wpisów będą tworzone na podstawie… zwykłych wpisów. Zdjęcia opisywane są za pomocą dodatkowej ikonki, zaś pozostałe elementy takie jak znacznik nagłówka (h1, h2 etc.), cytatu, zdjęcia czy nawet materiały video – będą interpretowane i umieszczane przez Storyform automatycznie na poszczególnych kartach. Wszystko objaśnia poniższy materiał video:

W teorii wszystko wygląda świetnie, a jak sprawa ma się w praktyce? Przyznam, że miałem problem z wpływem na poszczególne karty. Odkąd generowane są dynamicznie, to mam wrażenie, że nie mam żadnego wpływu na kształt ostateczny. Moja rola zaś ogranicza się właściwie tylko do dodania materiałów i ich sformatowania, ale może w tym jest jakaś metoda?

Warto dodać, że Storyform jest w pełni responsywne, w dodatku obsługuje dotyk, co z pewnością ucieszy naszych użytkowników, którzy będą przeglądać tak przygotowaną stronę na urządzeniach mobilnych. Do tego jak zapewniają twórcy, każda przeglądarka internetowa, niezależnie od systemu operacyjnego powinna sobie bez problemu poradzić z wyświetleniem tak przygotowanego wpisu.

Będę się przyglądał temu narzędziu i gdy tylko nadarzy się okazja, to chętnie je wykorzystam na DailyWeb. Potencjał Storyform wydaje się być naprawdę potężny, gdyż w zasadzie bez jakichkolwiek znajomości składu tekstu, jesteśmy w stanie wygenerować coś, co jest naprawdę przyjemne dla oka. Całe to opakowanie sprawia, że odbiór tekstu jest czymś przyjemny, a nie katorgą. Gorąco polecam, tym bardziej że jego obsługa jak sami widzieliście, jest absolutnie banalna, zaś samo narzędzie nie instaluje masy niepotrzebnych elementów, obciążających naszego WordPressa.

Wieści z Rozładowani.pl

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz