Zamień laptopa na iPada - Apple pokazuje nowe iPady! Do tego klawiatura z gładzikiem

Zamień laptopa na iPada - Apple pokazuje nowe iPady! Do tego klawiatura z gładzikiem

Opublikowano 18.03.2020 18:36 -


Dzisiaj rano pisałem o tym, że Apple przypadkowo umieściło na swoich stronach wsparcia informację o nowych wersjach iPada. Wzmianka szybko zniknęła z oficjalnych stron, ale wiadomo było, że coś musi być na rzeczy. Apple jednak właśnie poinformowało, że wraz z nową wersją iPadOS, czyli 13.4 pojawi się wsparcie dla nowych klawiatur Magic Keyboard z gładzikiem. Jednocześnie zaprezentowano nowe iPady Pro.

Nowa aktualizacja systemu iPadOS pojawi się 24 marca. Już od dawna mówiło się o poprawieniu obsługi myszek w iPadach, a teraz staje się to faktem, Apple zapewnia, że można zmienić tablet w laptopa.

R E K L A M A

W serwisie YouTube na kanale Apple pojawiły się dwie reklamy. Oczywiście firma wychwala w nich osiągi swoich iPadów w wersji Pro. Sam często korzystam z iPada Pro i używam na nim Photoshopa, brakowało jednak pełnego wsparcia dla myszek. Teraz będzie to o wiele łatwiejsze.

W filmikach zaprezentowano oczywiście nowe iPady, które wyposażone są w układ A12z Bionic i oczywiście trzy aparaty na tylnej obudowie (ehh...). Nowa klawiatura z gładzikiem robi mega wrażenie, w genialny sposób zamienia faktycznie iPada w... MacBooka.

Drugi z filmików jest już bardziej wideo z przymrużeniem oka. Lektor tłumaczy, "jak korzystać z laptopa". Reklama ma oczywiście na celu pokazanie możliwości mobilnych iPadów.

Nowy iPad Pro - cena i dostępność

Nowe tablety od Apple już są dostępne do zamówienia w Apple Store. W sklepach powinny pojawić się w przyszłym tygodniu, jak sklepy zostaną oczywiście otwarte. 11-calowa wersja kosztuje 3899 zł, a wersja z ekranem 12,9 - cala to koszt 4899 zł. Można już składać zamówienia. Klawiatura niestety "będzie dostępna wkrótce". Według zapowiedzi ma to być w maju, jej cena na amerykański rynek to 299 dolarów, a dla wersji iPada Pro 12,9 - 349 dolarów.

Wieści z Rozładowani.pl