Zamień artykuł w podcast dzięki Machine Learning. Podcastle - dodatek do Chrome

Zamień artykuł w podcast dzięki Machine Learning. Podcastle – dodatek do Chrome

Opublikowano 19.08.2020 9:15 -


Darmowa wtyczka do Chrome, która pozwala zamienić artykuł, a właściwie zawartość strony WWW w podcast. Wydaje mi się, że twórcy odpłynęli trochę za bardzo z tym opisem.

Podcastle to darmowy plugin do Chrome, tutaj w pełni się zgadzam. Pozwala zamienić dowolny artykuł w podcast. Tutaj już niekoniecznie. Po pierwsze tyczy się to tylko i wyłącznie artykułów napisanych po angielsku. Po drugie tak naprawdę nie tylko artykułów, ale dowolnej strony internetowej. Fakt, w przypadku wejścia na stronę z artykułem odczytana zostanie nam jej zawartość z pominięciem elementów menu, nawigacji itd. Taki screen reader.

Koniec czepiania się 🤝 Podcastle pozwala za darmo zarejestrować się i korzystać z mechanizmów uczenia maszynowego po to, aby generować audio na podstawie treści strony. Muszę przyznać, że wygenerowany plik audio jest bardzo dobrej jakości. Nie mam najmniejszych problemów z tym, aby zrozumieć lektora lub lektorkę, możemy wybrać głos, którym zawartość będzie czytana.

Obsługa jest wręcz banalna. Po założeniu konta przy użyciu Facebooka, Google lub adresu e-mail plugin staje się aktywny. Wchodzimy na stronę, klikamy w rozszerzenie, a następnie CONVERT TO PODCAST i to tyle. Pliku nie możemy nigdzie zapisać. Warto jednak dodać, że audio będzie odtwarzane również, gdy wyjdziemy ze strony lub nawet zamkniemy daną zakładkę. Do dyspozycji mamy możliwość zmiany prędkości nagrania i głośności.

Przeczytałem ich politykę prywatności (Tobie zapewne się nie chce i to jest OK, masz mnie) i jest zgodna z GDPR (RODO), zbierają i przetwarzają minimalne ilości danych i używają do tego usług Google.

Warto skorzystać, jeśli konsumujesz duże ilości contentu pisanego po angielsku. Póki co jest darmowe, ale wątpię, aby ten stan rzeczy utrzymał się długo. To nie są tanie rzeczy, a utrzymanie serwerów dla algorytmów konwertujących tekst do audio (Text To Speach) trochę musi kosztować. Dodatkowo w polityce prywatności jest wzmianka o tym, że płatności przetwarzane będą przez Stripe, czyli są na to przygotowani 😎

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację