Zamiast E3 – relacje online: Xbox i Ubisoft ogłaszają swoje e-eventy

Wczoraj pisałem o tym, że przypuszczalnie tegoroczna edycja targów E3 w Los Angeles zostanie zawieszona, a kilka godzin później zostało to oficjalnie potwierdzone. Tona przygotowanych relacji, a także produktów, które miały być tam zaprezentowane pozostanie w blokach startowych.

Niektórzy z producentów postanowili przenieść ten event do sieci i to się chwali. Xbox i Ubisoft zapowiedzieli, że stworzą specjalne wydarzenia po to, aby zaprezentować to, co miało się pojawić na E3.

Tak się składa, że tegoroczne targi miały być jednym z większych wydarzeń, bo przecież nadszedł czas na nową generację konsol. Podobnego zdania jest chyba szef Xbox, Phil Spencer, który tak tłumaczy decyzję o przygotowywaniu prezentacji online:

“Datę prezentacji podamy w nadchodzących tygodniach, będzie to sposób na uczczenie nowej generacji gier ze społecznością Xbox”.

Ubisoft zapowiada dozowanie informacji i apeluje o wyczekiwanie na nowe pozycje. Nintendo również zabrało głos w tej sprawie, popierając anulowanie targów E3:

“Przekierowujemy nasze wysiłki na inne sposoby informowania naszych fanów o działaniach i produktach. Rozważamy różne sposoby współpracy z naszymi fanami i będziemy mieć więcej do przekazania w najbliższych miesiącach”.

Wiele osób i firm popiera organizatora E3 w decyzji o anulowaniu targów. Wystawca tak tłumaczył wczorajszą decyzję:

“Po dokładnych konsultacjach z naszymi firmami członkowskimi w sprawie zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich w naszej branży: naszych fanów, naszych pracowników, wystawców i naszych długoletnich partnerów E3 – podjęliśmy trudną decyzję o anulowaniu E3 2020, zaplanowanych na 9-11 czerwca w Los Angeles. W związku z rosnącymi i przytłaczającymi obawami dotyczącymi wirusa COVID-19 uznaliśmy, że jest to najlepsze rozwiązanie. Jesteśmy bardzo rozczarowani, że nie jesteśmy w stanie zorganizować tego wydarzenia dla naszych fanów i sympatyków. Ale wiemy, że to właściwa decyzja na podstawie informacji, które mamy dzisiaj”.

Na razie nie wiadomo w jaki sposób zachowają się inne firmy, które miały prezentować swoje produkty na E3 2020. Jedno jest pewne – zaplanowane produkty na pewno zostaną wypuszczone, być może będzie to z opóźnieniem, ale producenci znajdą sposób na ich zaprezentowanie.

źródło: ign.com

Share
Disqus Comments Loading...
Autor
Przemysław Bicki

Powiązane

Nieustraszony zawita na duży ekran. Powstanie film na bazie popularnego serialu z Davidem Hasselhoffem

Popularny serial “Nieustraszony” (“Knight Rider”) doczeka się przenosin na duży ekran. Zapowiedziano film, w którym…

10 sierpnia, 2020

“Męskie Granie” po raz pierwszy odbyło się wyłącznie on-line. Artyści wsparli osoby LGBT

Z powodu panującej epidemii koronawirusa, festiwal "Męskie Granie" 2020 odbył się w formie transmisji on-line…

10 sierpnia, 2020

Jeździłem dzisiaj na rowerze za 37 000 zł

Wprawdzie najdroższym gadżetem, który testowałem, jeśli można użyć tego słowa w kontekście samochodu, był Porsche…

9 sierpnia, 2020

Google zakończyło sprzedaż Pixel 4 i Pixel 4 XL, ale chyba poznaliśmy datę rozpoczęcia sprzedaży Pixela 5 i plany wypuszczenia składanego smartfona

Google zaprzestało sprzedaży w swoim oficjalnym sklepie smartfonów Pixel 4 oraz Pixel 4 XL. Na…

8 sierpnia, 2020

Skullcandy Indy FUEL – czy to w końcu słuchawki TWS dla mnie? Kilka pierwszych wrażeń

Marka Skullcandy to stały gość na łamach DailyWeb. Ich sprzęty są naprawdę dobrej jakości, za…

7 sierpnia, 2020

Wyciek danych z Intela. 20GB poufnych danych ujrzało światło dzienne

Intel zaliczka wpadkę. 20GB danych zawierających wewnętrzną dokumentację producenta wyciekło i krąży w internecie. Niebawem…

7 sierpnia, 2020