Niektórzy z producentów postanowili przenieść ten event do sieci i to się chwali. Xbox i Ubisoft zapowiedzieli, że stworzą specjalne wydarzenia po to, aby zaprezentować to, co miało się pojawić na E3.

Tak się składa, że tegoroczne targi miały być jednym z większych wydarzeń, bo przecież nadszedł czas na nową generację konsol. Podobnego zdania jest chyba szef Xbox, Phil Spencer, który tak tłumaczy decyzję o przygotowywaniu prezentacji online:

„Datę prezentacji podamy w nadchodzących tygodniach, będzie to sposób na uczczenie nowej generacji gier ze społecznością Xbox”.

Ubisoft zapowiada dozowanie informacji i apeluje o wyczekiwanie na nowe pozycje. Nintendo również zabrało głos w tej sprawie, popierając anulowanie targów E3:

„Przekierowujemy nasze wysiłki na inne sposoby informowania naszych fanów o działaniach i produktach. Rozważamy różne sposoby współpracy z naszymi fanami i będziemy mieć więcej do przekazania w najbliższych miesiącach”.

Wiele osób i firm popiera organizatora E3 w decyzji o anulowaniu targów. Wystawca tak tłumaczył wczorajszą decyzję:

„Po dokładnych konsultacjach z naszymi firmami członkowskimi w sprawie zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich w naszej branży: naszych fanów, naszych pracowników, wystawców i naszych długoletnich partnerów E3 – podjęliśmy trudną decyzję o anulowaniu E3 2020, zaplanowanych na 9-11 czerwca w Los Angeles. W związku z rosnącymi i przytłaczającymi obawami dotyczącymi wirusa COVID-19 uznaliśmy, że jest to najlepsze rozwiązanie. Jesteśmy bardzo rozczarowani, że nie jesteśmy w stanie zorganizować tego wydarzenia dla naszych fanów i sympatyków. Ale wiemy, że to właściwa decyzja na podstawie informacji, które mamy dzisiaj”.

Na razie nie wiadomo w jaki sposób zachowają się inne firmy, które miały prezentować swoje produkty na E3 2020. Jedno jest pewne – zaplanowane produkty na pewno zostaną wypuszczone, być może będzie to z opóźnieniem, ale producenci znajdą sposób na ich zaprezentowanie.

źródło: ign.com