Zakupy z rozmachem, czyli jednorazowy zakup ponad 7 500 domen .CLUB!

Zakupy z rozmachem, czyli jednorazowy zakup ponad 7 500 domen .CLUB!

Opublikowano 16.05.2014 8:06 -


Batalia o fotel lidera nowych domen trwa. Aktualnie stanowisko piastowane jest przez domenę .GURU, która na dzień dzisiejszy posiada ponad 55 000 rejestracji. Co ciekawe, uplasowana na drugim miejscu, domena regionalna .BERLIN wprost od naszych zachodnich sąsiadów, straciła nieco impet przyrostowy i aktualnie posiada ponad 47 000 zarejestrowanych końcówek. Stawkę trzech najpopularniejszych nowych domen zamyka .CLUB, która ostatnio otrzymała niezły zastrzyk w postaci ponad 7 500 rejestracji – jednorazowo od jednego klienta!

Domena .CLUB okazała się dość dużym sukcesem. W dniu pojawienia się jej na rynku, osiągnęła ona tego samego dnia ponad 25 000 rejestracji, tym samym osiągając miejsce 6 najpopularniejszych domen. Okazuje się teraz, że do tego sukcesu przyczyniła się tajemnicza osoba/firma, która w dniu premiery wykupiła jednorazowo dokładnie 7 572 sztuk, a to stanowi blisko 30% całości rejestracji! Kim jest tajemniczy kupujący? W zasadzie nie wiadomo. Pewne jest tylko to, że na ów zakup wydał minimum 100 000$. Jak donosi serwis onlinedomain.com, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że kupujący pochodzi z UK, jako że u rejestratora którego utrzymywane są domeny przeważają te zarejestrowane właśnie tam.

Zakupy? Ktoś zrobił to zdecydowanie z rozmachem. Mimo tych wszystkich niepewnych wiadomości, pewne jest jedno – że ów zakup zdecydowanie przyczynił się do wypchnięcia .CLUB wysoko w rankingach. Przypomnę tylko, że by dostać się do top10 najpopularniejszych nowych domen, należy przebić granicę 18 000 sztuk.

 

Wieści z Rozładowani.pl