Zakupy przez Facebooka? Gigant testuje nową funkcję

Zakupy przez Facebooka? Gigant testuje nową funkcję

Opublikowano 14.10.2015 10:05 - 2


Nie od dziś wiadomo, że ludzie coraz częściej przeglądają Facebooka jedynie w wersji mobilnej - w drodze do pracy, szkoły, na uczelnię. Mark Zuckerberg wykorzystuje tę wiedzę i testuje nową funkcjonalność - zakupy.

Do tej pory w aktualnościach pojawiały się posty ze specjalnymi przyciskami akcji, które zachęcały użytkowników do przejrzenia oferty danej firmy, czy dokonania zakupu. Teraz Facebook idzie o krok dalej - wprowadza "Shopping Feed" - miejsce, w którym znajdziemy posty i zdjęcia produktów od sprzedawców z różnych branż. Sprawdźcie, jak wygląda to w praktyce:

shopping_featured_o_w5iq7fzqaer_6u5fezdgphykwwbdm7a-ly_bvuc  canvas_target

Dostęp do nowej funkcjonalności - o ile zostanie ona wprowadzona na stałe - możliwy będzie z bocznego menu, z sekcji "Ulubione". Facebook jednak nie stanie się wielkim internetowym sklepem - Emma Rodgers, marketingowiec Facebooka mówi, że reklamy (jak na razie) w ciągu dalszym przenosić będą użytkownika do strony sprzedawcy. Ma to jednak zmobilizować przedsiębiorców do dostosowania swoich stron do mobilnych ekranów - tak, by użytkownicy mogli przeglądać oferty sklepów szybciej i wygodniej.

Jak to w przypadku testów na Facebooku bywa - dostęp do nowej funkcji mają tylko nieliczni użytkownicy. Jak myślicie - shopping feed sprawdzi się, czy nie? Osobiście nie jestem przekonany do tego rozwiązania - wydaje mi się, że nie poprawi ona w znaczny sposób wyników sprzedaży, a spowoduje jedynie to, że wkrótce do mobilnej aplikacji Facebooka potrzeba będzie dodatkowej karty pamięci.