Wiele wskazuje na to, że TikTok w USA zostanie zakazany. Potwierdza to również Prezydent Donald Trump. Jest jednak jedno wyjście z tej sytuacji, czyli zakup TikToka przez Microsoft

Nie ma tygodnia, w którym byśmy nie przekazywali informacji na temat TikToka. Od dłuższego czasu ciągną się za TikTokiem różne historie, jednak kulminacja rozpoczęła się w momencie zablokowania aplikacji w Indiach. Potem pojawiły się doniesienia z USA, czyli słowa Mike Pompeo, który stwierdził, że rozważane jest zablokowanie aplikacji od ByteDance na terenie USA. Również kampania prezydencka Donalda Trumpa na Facebooku zachęcała w formie reklam podpisywanie petycji o wprowadzeniu zakazu dla TikToka. W ubiegłym tygodniu pojawiły się doniesienia z Japonii, gdzie pracodawcy chcą zbanowania TikToka.

Instagram Reels to konkurencja dla TikToka. Pojawi się w sierpniu w 50 krajach

Donald Trump chce zakazać TikToka w USA

Weekend nie oszczędził TikToka i przyniósł nam kolejne informacje z USA. Prezydent Donald Trump powiedział, że chce wprowadzić zakaz TikToka i może to się stać już niebawem. Wraz z tymi doniesieniami pojawiły się plotki o rzekomym zainteresowaniu Microsoftu zakupem TikToka. Okazuje się, że są one prawdziwe. Microsoft na swoim oficjalnym blogu poinformował o toczonych rozmowach z ByteDance na temat kupienia popularnej na całym świecie aplikacji. Toczą się one w uzgodnieniu z Prezydentem Trumpem. Przedstawiciele Microsoftu podają, że rozmowy na temat ewentualnego zakupu TikToka powinny być zakończone do 15 września 2020 r. Wskazują również, że przeprowadzony zostanie audyt wszelkich kwestii bezpieczeństwa aplikacji. 

Aplikacja Bezpieczeństwo rodzinne od Microsoftu dostępna na iOS oraz Androida

Microsoft chce kupić TikToka

Interesujący może być zabieg zakupu TikToka przez Microsoft. Nie dotyczy on bowiem całego świata, a jedynie Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii oraz Nowej Zelandii. W pozostałych krajach, w tym również w Polsce, nadal funkcjonowałby TikTok należący do ByteDance. Microsoft podaje także, że zaangażowany w ten zakup jest amerykański rząd oraz Prezydent Trump. Przedstawiciele firmy informują również, że żadne inne komunikaty w tej sprawie nie będą wydawane, dopóki sprawa nie zostanie do końca rozstrzygnięta. 

Twitter sprawdza: jakie funkcje chcielibyście subskrybować?

Jeśli ByteDance nie dogada się z Microsoftem, to może spodziewać się zakazu funkcjonowania TikToka na terenie Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z zapewnieniami Polskiego Ministerstwa Cyfryzacji, nie są rozważane żadne zakazy chińskich aplikacji, w tym TikToka, na terenie naszego kraju. 

Źródło: Microsoft