W ostatnich tygodniach głośno się zrobiło o Signalu – komunikatorze, który już od dawna jest na rynku i przez wiele osób był polecany. Sam go wykorzystuję od dłuższego czasu, chociażby z uwagi na podejście jego autorów do kwestii prywatności. Aktualne oblężenie nowych użytkowników wywołane jest jednak zmianami w regulaminie, jakie zaserwował WhatsApp. Nowych osób na Signalu pojawiło się niedawno tak dużo, że ten nie wytrzymał. Przez blisko 24 godziny nie można było z niego korzystać, o czym pisała Kasia.

signal tlo rozmowy

Signal staje się bardziej przyjazny użytkownikom

Jak mogliście też czytać na łamach naszego portalu, autorzy Signala zaczynają wdrażać nowości,  które sprawią, że stanie się on bardziej przyjazny dla osób, które przeszły z WhatsAppa. Wspominałem już, że Signal pod względem wyglądu i funkcji jest trochę spartański, ale akurat mi to bardzo odpowiada. Zapowiedziane niedawno zmiany właśnie zostały wprowadzone, więc możemy trochę bardziej je przybliżyć. 

signal opis 2

Nowe funkcje w Signalu

Pierwszą z nowości są tapety w czatach. To rozwiązanie znane z innych komunikatorów, więc osoby, które przeszły do Signala mogą je docenić. Żeby zmienić tło w Signal na iOS, należy wejść do niej, kliknąć na górze na ikonę osoby, z którą rozmawiamy, a tam znajdziemy „Tapety rozmowy”. Możemy wybrać interesującą nas pozycję z propozycji, bądź z własnych zdjęć. W aktualizacji pojawiły się także nowe animowane naklejki, a także możliwość ich samodzielnego tworzenia, dzięki aplikacji Signal Desktop. Użytkownicy komunikatora będą także mogli dodawać więcej informacji o sobie, np. opis, czy też aktualny status dostępności. Zmiany takiej dokonacie po wejściu w Ustawienia, a następnie wybraniu Waszego profilu. Signal chwali się, że aktualizacja aplikacji zmniejszyła zużycie danych, możliwe jest automatyczne wstrzymywanie pobierania załączników, a także poprawiona została ich kompresja. Jest jednak funkcja, której bardzo mi dotychczas brakowało w Signal na iOS, a była ona dostępna w WhatsAppie. To dodawanie rozmów z tego komunikatora do sugestii w opcjach udostępniania. Bardzo lubię tę możliwość, bo często wysyłam znajomym na Signalu jakieś zdjęcia, linki do stron, a sugestie bardzo ten proces upraszczają i przyspieszają.