Każdy z nas co jakiś czas widuje (np. na Facebooku) ogłoszenia o zaginionych zwierzętach. To oczywiście zawsze trudny czas dla właścicieli czworonogów. Okazuje się jednak, że można uniknąć tej sytuacji, wykorzystując do tego technologię i inteligentne urządzenia dla… zwierząt.

Przykładem takiego rozwiązania jest Tractive GPS. Są to niewielkich rozmiarów trackery dla psów i, od niedawna, również kotów. Wystarczy zaczepić urządzenie na obroży zwierzęcia i w aplikacji na smartfonie czy tablecie możemy podejrzeć aktualną lokalizację naszego pupila.

Ale czajnika z asystentem głosowym to Wy jeszcze nie widzieliście. I dobrze.

Ceny Tractive GPS dla psów zaczynają się od 199 zł. Do tego trzeba doliczyć ok. 15 zł miesięcznego abonamentu. Za tę kwotę otrzymujemy wodoodporny tracker przyczepiany do obroży. Śledzenie aktywności odbywa się przy pomocy umieszczonej w środku karty SIM. Bateria – zależnie od wersji – na jednym ładowaniu działa od kilku dni do nawet kilku tygodni. Wśród dodatkowych funkcji znajduje się m.in. ustawianie „obszaru bezpieczeństwa” dla psa. Jeśli pupil wyjdzie poza jego obręb, na telefon od razu przyjdzie powiadomienie.

Nowym produktem Tractive prezentowanym na IFA w Berlinie jest tym razem tracker dla kotów. To konstrukcja bliźniacza do Tractive GPS Dog. Lokalizacja zwierzęcia aktualizuje się co kilka sekund, w aplikacji są też dostępne informacje o poziomie aktywności kota. Sam tracker waży zaledwie 30 g. Koszt subskrypcji to również ok. 15 zł miesięcznie.

Jesteśmy na IFA, zobacz naszą relację z najciekawszych premier!

Śledzenie zwierząt za pomocą urządzeń GPS to oczywiście nic nowego. W przypadku Tractive zachęcające jest jednak to, że firma dba nie tylko o jakość samego urządzenia, ale także całą usługę związaną ze śledzeniem aktywności zwierząt. W tym wypadku możemy mieć zatem pewność, że nie tylko uzyskamy dane z GPS, ale także możemy je na bieżąco śledzić i szybko z nich skorzystać, gdy zajdzie taka potrzeba.

Na IFA także rozmawialiśmy z przedstawicielami marki, którzy opowiedzieli nieco więcej o samym produkcie.


Posłuchaj nas!