Zabawkowa domena .TOYS startuje dzisiaj, czy będzie sukces?

Zabawkowa domena .TOYS startuje dzisiaj, czy będzie sukces?

Opublikowano 30.07.2014 8:19 - 3


Dzisiaj światło dzienne ujrzy jedna z bardziej interesujących nowych końcówek. Mimo, że stricte łączy się ona z zabawkami, to raczej dzieciaki przejdą obok tej premiery obojętnie. Śmiem jednak podejrzewać, że ta premiera nie dla wszystkich będzie zupełnie niewidoczna. Dla firmy działających w tej branży, nowa końcówka .TOYS może się okazać całkiem niezła inwestycją. Jak prezentowała się sprzedaż tej końcówki w okresie Sunrise? Otóż o dziwo wyniki nie zaskakiwały, ilość sprzedanych domen w okresie zarezerwowanym głównie dla posiadaczy praw do marek, nie powaliła i wyniosła dokładnie 201 sztuk.

Oczywiście ten trend z pewnością zostanie przełamany z dniem dzisiejszym (czas amerykański), kiedy to domena zostanie udostępniona do publicznej rejestracji. Czy odniesie ona sukces? Obawiam się, że przy cenach zaproponowanych np. przez GoDaddy, będzie zdecydowanie ciężko. W końcu $40 to generalnie sporo, na tle konkurencji (nie licząc $800 za domenę .LUXURY).

Pośród zarejestrowanych końcówek w okresie Sunrise, znalazły się takie domeny jak O.TOYS, SANTA.TOYS, CHRISTMAS.TOYS. Cena nie zachęca do kupna, mimo wszystko kilka tysięcy końcówek powinno się sprzedać z pocałowaniem ręki. Czy tak też się stanie, okaże się jutro, kiedy poznamy pełne statystyki zakupowe.

Wieści z Rozładowani.pl