Za chwilę w sieci tania, nowa domena .CLICK
Za chwilę w sieci tania, nowa domena .CLICK

Opublikowano 5 lat temu - 2


Ostatnio sporo interesujących premier nowych domen. Począwszy na Google, które  prezentuje pomysł na domenę związaną ze społecznością latynoską (.SOY) od nazwy ang. I am, kończąc na domenie, która bazuje na strachu. O jakiej mowa? Otóż do grona domen zastraszających, takich jak .XXX, niebawem dołączy końcówka .SUCKS. Z pewnością będzie się cieszyć zainteresowaniem, nie przez wzgląd na jej atrakcyjną nazwę, tylko na fakt że może dojść do nieprzyjemnej sytuacji, gdy ktoś ją podkupi z nazwą naszej marki/firmy (wyobrażacie sobie Apple.SUCKS? ;) ).

Mimo, że codziennie pojawiają się nowe domenowe końcówki, to w zasadzie prócz ceny (która i tak jest stosunkowo zbliżona), to jedyna rzecz która je odróżnia radykalnie, to sama nazwa. Na całe szczęście są też takie premiery, które mają interesującą politykę sprzedażową. Taką końcówką będzie z pewnością .CLICK, która w sieci zadebiutuje już 25 listopada. Cóż będzie ją odróżniać na konkurencji? Przede wszystkim to, co dla potencjalnego kupującego najistotniejsza - cena. Otóż wedle zapewnień właścicieli, ma ona kosztować $6.88, a to cena zdecydowanie niewygórowana.

Co ciekawa ma być ona bezpośrednim konkurentem domeny, która zdecydowanie odniosła sukces: .LINK, posiadająca na chwilę obecną ponad 46 000 rejestracji, co czyni ją 11 najpopularniejszą nową domeną (na dzień 12.11.2014). To jednak nie wszystko. Okazuje się, że .CLICK nie będzie objęta żadnymi aukcjami premium, cały rejestr zostanie udostępniony dla zwykłego Kowalskiego. To świetna wiadomość, gdyż można upolować naprawdę interesujące rozszerzenie.