Za 5$ możesz mieć własnego Notcha dzięki tej akcji na Kickstarter
Za 5$ możesz mieć własnego Notcha dzięki tej akcji na Kickstarter

Opublikowano 6 miesięcy temu -


To nie żart. Serio. Za raptem 5$ możesz stać się właścicielem własnego Notcha. Co najciekawsze, możesz go umieścić na smartfonie, laptopie, smartwatchu albo nawet... na drzwiach. Wszystko za sprawą zabawnego pomysłu na akcje Kickstarterze.

Nie da się ukryć, że Apple wytyczyło nowy standard wraz ze swoim iPhonem X. Popularny Notch, tj. wcięcie stał się na tyle popularny, że wpisał się do kanonów designu smartfonów. Każdy szanujący się producent ma swój odpowiednik Notcha, jedni większy, drudzy mniejszy, ale ta czy siak — jest.

Charles Wong podszedł do tego tematu w sposób bardzo właściwy, czyli z zapasami humoru oraz ironii i postanowił przygotować kampanię zbiórkową na popularnej platformie Kickstarter, która umożliwiłaby produkcje samych Notchy na skalę hurtową. Tak też zrobił i powstały naklejki, imitujące owianego różną sławą wcięcia.

Oczywiście naklejkę możecie umieścić, gdziekolwiek Wam się spodoba. Dodatkowo, jeśli dorzucicie kilka dolców, jest możliwość kupienia także wersji powiększonej naklejki. Podstawowa wersja ma wymiary 40mm x 57.2mm, a wersja, którą możecie sobie nakleić np. na drzwi, jest 10 razy większa: 400mm x 572mm.

Aukcja zebrała ponad 150% zakładanego celu. Oczywiście cel nie był ustawiony zbyt wysoko, bo w końcu to tylko naklejki, ale to, że 66 osób zdecydowało się na swoje wcięciowe naklejki, sporo mówi o dzisiejszych czasach i jego rozwiązaniach technologicznych. Autorowi należy się szacunek za pomysł. Jego koncepcja to wręcz swego rodzaju ironiczny pomnik Notcha — rozwiązania wyniesionego na piedestał i wielokrotnie kalkowanego w kolejnych projektach.

Na ten moment zbiórka na wspomniany cel niestety została już zakończona, ale to na pewno nie ostatnie słowo twórcy pomysłu.