Z tym narzędziem zobaczysz jakie firmy wchodzą na Twoją stronę
Z tym narzędziem zobaczysz jakie firmy wchodzą na Twoją stronę

Opublikowano 1 rok temu - 2


Gdyby ktoś stwierdził nagle, że istnieje choroba, która objawia się uzależnieniem od Google Analytics, to z pewnością musiałbym podjąć leczenie. Jestem uzależniony od statystyk, głównie od monitorowania statusu na żywo. Teraz dodatkowo widzę z jakich firm pochodzi ruch. Poznajcie Visitors Queue.

Kilkanaście dni temu zaciekawiony nagłówkiem, dałem się złapać i odwiedziłem serwis, na którym znalazłem ciekawą deklarację. Głosiła ona, że dzięki Visitors Queue, będę mógł sprawdzić skąd właściwie przychodzi mój ruch, a dokładnie z jakich brandów.

Instalacja okazała się dość prosta i właściwie ograniczona została do nadaniu dostępu do Google Analytics. Narzędzie sprawnie zainstalowane, a po kilkunastu minutach mogłem przeglądać informacje dostępne z panelu. Całość była dość zaskakująca, bo o ile sporo było tam oczywiście typowych osiedlowych sieci internetowych czy innych mało użytecznych informacji, to sporo było także firm, które były bardzo łatwo osiągalne.

W głównym widoku możecie sprawdzić naturalnie nazwę, lokalizację wizyty czy czas jej trwania. To jednak nie koniec interesujących informacji. Po kliknięciu w wybraną nazwę możecie także sprawdzić całą historię, którą odwiedziła wybrana osoba podczas wszystkich sesji.

Oczywiście przy serwisach sprzedażowych taka informacja może się okazać bardzo wartościowa, bo na pewno łatwiej będzie wygenerować lead, oferując w sposób bezpośredni zniżkę, rabat osobie, która systematycznie przegląda wybrany produkt, ale nie podejmuje żadnej akcji.

Potencjał Visitors Queue jest naprawdę ogromny. Każdy poszczególny rekord można zakolejkować do kolejnych działań. Póki co narzędzie jest w wersji beta i dostępne kompletnie za darmo. Proponuje gorąco zapoznać się z nim, gdyż w kilku prostych krokach możemy zyskać tony bardzo użytecznych informacji.

Ponadto każdą informację można sprawnie wyeksportować do formatu CSV, tak by mieć możliwość pracy w innym narzędziu, czy zwyczajnie za pośrednictwem Excela. To czego jestem równie pewien, to że narzędzie wkrótce będzie płatne, przy takiej wartości dodanej pewnie i warto będzie wydać kilka dolarów miesięcznie.

Ja dowiedziałem się na przykład, że mamy Czytelników w Komendzie Głównej Policji w Katowicach, czy w kilku innych komendach w Białymstoku, Bielsku Białej czy Białymstoku. Gorąco pozdrawiam :-)

 Zobacz Visitor Queue