Każdego, kto zdecyduje się na zakup nowego telewizora z serii Samsung Lifestyle czeka już wkrótce bardzo oryginalna niespodzianka. Karton, który zazwyczaj wyrzucamy po zakupie elektroniki bądź przechowujemy w nieskończoność w piwnicy czy garażu, będzie mógł nam teraz posłużyć jako mały, praktyczny mebel.

Aby przedłużyć życie pudełka Samsung w duchu upcyklingu, wystarczy po rozpakowaniu telewizora zeskanować zamieszczony na kartonie kod QR i wyświetlić instrukcję złożenia tekturowego opakowania. To kolejna ekologiczna zaleta – firma nie musi dzięki temu drukować instrukcji na papierze. Potem wystarczy już tylko złożyć „mebel” według wskazówek. Zupełnie jak zestaw z IKEA czy kontrolery Nintendo Labo.

W zależności od modelu, z pudełek będzie można stworzyć np. mini-stolik, szafkę na konsolę do gier, stojak na gazety lub mały domek dla kota.

Nowe eko-opakowania Samsunga zostały zapowiedziane jeszcze w styczniu podczas targów Consumer Electronics Show (CES) 2020 w Las Vegas. To kolejny krok koreańskiego giganta w stronę odpowiedzialnego społecznie biznesu. Ekoprojektowanie, ze szczególnym naciskiem na opakowania i ograniczanie zużycie plastiku to podstawy tzw. gospodarki obiegu zamkniętego (circular economy).

W ekologiczne kartony Samsunga w stylu IKEA/Nintendo Labo będą póki co pakowane trzy modele telewizorów. Chodzi o produkty z serii Samsung Lifestyle TV: Frame działający także jako cyfrowa rama na obrazy, Serif posiadający funkcjonalną półkę niczym mebel oraz Sero, z którego można korzystać także w trybie portretowym (pionowym).


Posłuchaj nas!