Z pedofilią będzie walczył... robot! Google zapowiedziało nowe narzędzie

Z pedofilią będzie walczył… robot! Google zapowiedziało nowe narzędzie

Opublikowano 5.05.2016 8:17 -


Chyba nikt z nas nie ma złudzeń, że Internet jest świetnym miejscem dla pedofilskiej działalności. Co jakiś czas media informują nas, że policja rozbiła kolejną szajkę pedofilów, kontaktującą się i rozpowszechniającą obrzydliwe materiały za pomocą sieci.

Google zamierza wdrożyć nowy system zapobiegania pedofilii w Internecie. Gigant pracuje nad stworzeniem internetowego robota – crawlera, podobnego do tych indeksujących strony www. Google już teraz dysponuje bowiem technologią zdolną do rozpoznawania obiektów na zdjęciu, porównywania ich i dalszego wyszukiwania – wystarczy aktywować funkcję “wyszukiwanie obrazem” w Google Grafika, by zobaczyć, jak takie narzędzie działa.

Nowy robot Google będzie analizował wszystkie strony w sieci pod kątem obecności treści pedofilskich. Jeśli takie zostaną znalezione, system powiadomi o tym osoby, które będą miały za zadanie ocenić, czy robot dobrze określił treść pedofilską i wdrożą odpowiednie działania, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Gigant z Mountain View chce stworzyć także robota, który błyskawicznie określi, gdzie znajdują się dalsze kopie tego samego zdjęcia i wskaże je do usunięcia po stronie właścicieli serwerów.

Uważam, że nowe narzędzie Google świetnie się sprawdzi, ułatwiając pracę organom ścigania, chroniąc przy tym dzieci i zwiększając ich bezpieczeństwo w sieci. Treści pedofilskie znajdują się zapewne w najciemniejszych zakamarkach Internetu, a wirtualnemu robotowi będzie łatwiej do nich dotrzeć w porównaniu z ludźmi. A jakie jest Wasze zdanie?

Wieści z Rozładowani.pl