Informacja o tym, że CDP został zhakowany pojawiła się na koncie facebookowym CD Projektu. W niedługim oświadczeniu przedstawiciele firmy piszą o problemie, który się pojawił i publikują „żądania okupu”, jakie wysunęła grupa odpowiedzialna za incydent.

CD Projekt nie zamierza ulegać szantażowi. W oświadczeniu czytamy, że firma świadoma konsekwencji, jakie mogą się z tym wiązać, postanawia nie kontaktować się z osobami odpowiedzialnymi i nie odpowiadać na pozostawioną przez nich wiadomość. Warto zaznaczyć, że hakerzy zagrozili, iż w przypadku braku spełnienia ich żądań w ciągu 48 godzin odsprzedadzą posiadane informacje na „Cyberpunka 2077”, „Wiedźmina 3” (w tym jego niepublikowanej wersji), a także „Gwinta” przedstawicielom świata dziennikarskiego.

Chciałoby się mieć nadzieję, że nikt nie zainteresuje się zdobytymi w ten sposób danymi, ale wiadomo, jak to wygląda w praktyce…

CD Projekt poinformował także, że według ich wiedzy ani dane pracowników, ani graczy nie zostały przejęte. Firma poinformowała odpowiednie władze.

Będziemy Was informować o tej sytuacji na bieżąco.


Posłuchaj nas!