Z okazji dnia dziecka Loloki, mobilna biblioteka cyfrowych książek dla najmłodszych - rozdaje darmowe dostępy

Opublikowano 1.06.2017 9:00 -


Dzisiaj nius dla wszystkich rodziców. Prócz tradycyjnych koparek, lalek czy klocków Lego spieszcie się czytać poniższy materiał prasowy. Loloki, biblioteka cyfrowa rozdaje dostępy dla wszystkich, którzy dziś założą konto!


Rynek książek elektronicznych charakteryzuje się znacznym potencjałem rozwoju i dużą dynamiką wzrostu, osiągającą nawet 100% rdr w przypadku audiobooków i 50% rdr w przypadku e-booków. Książki cyfrowe stanowią zatem obiecującą branżę e-commerce. Zarówno audiobooki jak i e-booki zdobywają coraz większą popularność, nie tylko wśród dorosłych odbiorców, ale również wśród dzieci.

Raport z badania „Zwyczaje Polaków związane z użytkowaniem ebooków i audiobooków” Instytutu badawczego ARC Rynek i Opinia, potwierdza, iż rośnie w Polsce grupa konsumentów chętnie korzystających z nowoczesnych form czytania. Wynika z niego również, że 26% audiobooków jest kupowanych dla dzieci.

Istnieją oczywiście miejsca, gdzie znajdziemy wybór elektronicznych książek, co jednak z najmłodszym czytelnikiem i jego zróżnicowanymi potrzebami? W odpowiedzi na to powstała nowa usługa dedykowana wyłącznie dzieciom, gdzie znajdą one wybór treści dostosowanych do swoich potrzeb. W bibliotece Loloki, dostępnej na zasadzie streamingu przez aplikacje mobilne i stronę internetową, znajdziemy ponad 200 publikacji dla dzieci, nie tylko bajki i opowiadania, ale też książki edukacyjne, wspierające proces nauczania i ułatwiające przyswojenie materiału do klasówek. Wszystkie te pozycje dostępne są tylko tutaj i nie były publikowane nigdzie indziej. Twórcy Biblioteki planują powiększać elektroniczny księgozbiór o około 10 nowych pozycji miesięcznie. Format książki, oferowany przez Loloki, to połączenie głosu lektora, ilustracji i tekstu. Tutaj słowo, obraz i dźwięk jednocześnie przemawiają do wyobraźni najmłodszych czytelników.

komunikat

Biblioteka Loloki oferuje nielimitowany dostęp do wszystkich książek na zasadzie streamingu. Już za niecałe 15 zł miesięcznie dziecko może swobodnie korzystać z całych zasobów biblioteki, bez końca przebierając w ulubionych książkach. To mniej, niż płacimy za pojedynczego audiobooka.

Wśród technicznych funkcji aplikacji znajdziemy dwie, szczególnie odpowiadające wymaganiom dziecka. Tryb offline, czyli możliwość pobrania książek wcześniej i odtwarzania ich w dowolnym momencie bez dostępu do Internetu, przyda się podczas podróży i zaradzi nudzie na tylnym siedzeniu samochodu. Tryb playlisty, czyli możliwość odtworzenia wielu książek pod rząd, pomoże w wyciszeniu się przed snem. Zarówno lista książek, jak i czas odtwarzania, może być ustawiony przez użytkownika.

Loloki to nie tylko wyjątkowe książeczki dla dzieci; to również wsparcie samodzielnego czytania i jednoczesna nauka korzystania z technologii w mądry sposób. Zdajemy sobie sprawę, że nie każde polskie dziecko ma równy dostęp do świata kolorowych bajek i rzetelnej edukacji. Z tego względu chcemy wspierać Domy Dziecka oraz Oddziały Pediatryczne, udostępniając im zasoby biblioteki bezpłatnie.” – wyjaśnia Kaja Kulinicz współtwórca Biblioteki Loloki.

Fundatorami przedsięwzięcia są Agnieszka i Krzysztof Jagodzińscy, mający wieloletnie doświadczenie na rynku rozwiązań internetowych - stworzyli między innymi serwis Oferia.pl, kupiony przez Allegro, a następnie przejęty przez Leroy Merlin. Są również autorami nowoczesnych rozwiązań w branży  fintech, mobilnej i e-commerce.

Wieści z Rozładowani.pl