Narzędzie to składa się w zasadzie z wyszukiwarki, w której podając interesującą nas nazwę użytkownika z Twittera, możecie sprawdzić czy jest on uznawany za społeczność w tym serwisie  za popularnie zwanego trolla czy też nie. To jednak nie wszystko co oferuje ów serwis. Prócz tego zaprezentuje on statystyki konta, które składają się z kilku parametrów, które mogą świadczyć o profilu trolla/spamera.

trolldor

Wśród nich statystyki zachowania, na które składają się m.in. tweety z linkami czy informacja o ilości re-tweetów w stosunku własnych wpisów. Ponadto dostępne są także inne wskaźniki dostępne wraz z sugerowaną wartością minimalną. Typowy użytkownik powinien posiadać ponad 80% użytkowników tweetujących w tym samym języku, czy ilość śledzących z ilością poniżej 10 wpisów nie powinna wynosić więcej niż 35%. Bardzo interesujące kryteria, niemniej jestem ciekawy skąd zaczerpnięte, bo wychodzi na to że pretenduje na trolla Twitterowego (wszystkie wskaźniki delikatnie zaniżone) ;-)

Gdyby jednak wskaźników było mało, można wykorzystać możliwość zgłoszenia trolla za pośrednictwem odpowiedniego przycisku, co by było łatwiej ;-) Bardzo fajne narzędzie mimo braku realnego wykorzystania. Zawsze to jednak garść interesujących statystyk o poczynaniach własnych lub znajomych na Twitterze.


Posłuchaj nas!