Z Instagrama znika jedna z najstarszych funkcji

Z Instagrama znika jedna z najstarszych funkcji

Opublikowano 8.10.2019 8:15 -


Zakładka Obserwowanie, w której mogliśmy śledzić aktywność naszych znajomych, jeszcze w tym tygodniu ma przejść do historii.

Być może (tak jak ja) zapomnieliście o jej istnieniu, a być może (tak jak twierdzi head of product Instagrama) nigdy jej nie zauważyliście. Ale jedna z podstawowych, bo znajdujących się od samego początku w aplikacji funkcji, bezpowrotnie znika z Instagrama. Obserwowanie, czyli kanał do śledzenia aktywności naszych znajomych, ma podzielić los facebookowych lajków i odejść w (nie)pamięć Internetu. Tym samym zostaje nam odebrane potężne narzędzie do stalkowania naszych znajomych/ex/kolegów z klasy.

Firma zaczęła po cichu usuwać zakładkę dla wybranych użytkowników już w siepniu. Według najnowszych informacji do końca tego tygodnia funkcja zostanie całkowicie wyłączona. Gdy zmiany wejdą w życie, po naciśnięciu ikony serca w aplikacji zobaczymy wyłącznie własną aktywność (obecnie zakładka Ty).

Głównym powodem rezygnacji z funkcji ma być chęć uproszczenia aplikacji. Jak przyznaje Vishal Shah, head of product Instagrama, wybrano w tym celu funkcję… o której istnieniu większość użytkowników nie miała nawet pojęcia.

To nie jedyna zmiana, jaką Instagram szykuje dla użytkowników. Jakiś czas temu pisaliśmy o pojawianiu się nowego komunikatora, a coraz więcej mówi się także o tym, że wkrótce dołączy do niego opcja grupowego stories. Funkcja, która dość niedawno zniknęła z Facebooka, ma być już teraz testowana na platformie.

Źródło: The Verge

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację