YouTuber Republicattak okradziony z Lego o wartości 16 tysięcy euro

YouTuber Republicattak okradziony z Lego o wartości 16 tysięcy euro

Opublikowano 11.10.2018 10:06 -


Być może nazwa tego kanału nie mówi Wam zbyt wiele, vloger bowiem zajmował się dotąd bardzo specyficzną aktywnością – składaniem zestawów Lego Star Wars. Niestety, najprawdopodobniej nie będzie się już podejmował podobnej aktywności w sieci ze względu na to, że padł ofiarą kradzieży.

Republicattak działał od 2010 roku. Jak tłumaczy w swoim ostatnim filmiku, po powrocie z jednej z podróży służbowych zastał wybite okna i klocki porozrzucane po całej okolicy. Podczas jego nieobecności ktoś włamał się do jego domu i ukradł wspomniane zestawy. Jeden z YouTuberów oszacował ich wartość na 16 tysięcy euro.

Sprawa niepokoi nie tylko z powodu kradzieży samej w sobie. To, co daje do myślenia to fakt, że złodziej ewidentnie przyszedł wyłącznie po klocki. Nie zniknął samochód czy nowiutki laptop ani żadne inne kosztowności. Wiadomość, w której Republicattak opowiada o tym, co się stało, po prostu łamie serce.

Odbudowa takiej kolekcji jest praktycznie niewykonalna ze względu na unikalność zrabowanych przedmiotów, ale społeczność internetowa i tak podjęła się próby pomocy. Można do niej dołączyć na stronie gofundme.com.

Wieści z Rozładowani.pl