YouTube zabrał niektórym twórcom plakietki weryfikujące kanały

YouTube zabrał niektórym twórcom plakietki weryfikujące kanały

Opublikowano 25.09.2019 13:19 -


Jakiś czas temu YouTube postanowił zmienić sposób weryfikacji w serwisie. W rezultacie kilkaset twórców, również z Polski, straciło ikonę oznaczającą, że ich kanał został zweryfikowany. Jednak nie na długo…

Pewnie niejednokrotnie szukając mniej lub bardziej przydatnych treści na YouTube spotkaliście się z fałszywymi kontami, udającymi oficjalne konta danych marek lub twórców. Teraz YouTube zamierza z tym walczyć i wprowadził nowy sposób weryfikacji kont. Skąd pomysł na zmiany? Z przeprowadzonych przez serwis analiz wynika, że ponad 1/3 użytkowników myślała, że ikona “ptaszka” znajdująca się po prawej stronie nazwy konta oznacza, że YouTube popiera treści znajdujące się na kanale. Tak, serio.

Twórcy już niezweryfikowani

O zmianach serwis poinformował 19 września. W ich rezultacie niektórzy twórcy stracili status zweryfikowanego konta, a o całej sytuacji poinformowano ich mailowo. Osoby, które dotknęła zmiana standardów, zostały poinformowane, że ich kanał nie spełnia nowych wymagań, ale nie przedstawiono im żadnych szczegółów.

Dzień później, po skargach użytkowników, serwis postanowił wycofać się z tego działania. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie: “Nie będziemy odbierać kanałom weryfikacji na podstawie przedstawionych wczoraj kryteriów. Jeśli dotarł do Ciebie e-mail z informacją, że Twój kanał nie jest już zweryfikowany, nie musisz odwoływać się od tej decyzji. Twój kanał zachowa status zweryfikowanego”. Należący do Google gigant przeprosił także za frustrację, którą wywołała zaistniała sytuacja.

Jak będzie wyglądał nowy sposób weryfikacji treści?

Twórcy YouTube zapowiedzieli, że będą “traktować priorytetowo weryfikację obiecujących kanałów, które mają jasno zdefiniowaną potrzebę wskazania swojej autentyczności”. Od teraz oznaczenie będzie powiązane z liczbą osób subskrybujących dany kanał — każdy kanał powyżej 100 000 subskrybentów będzie mógł ubiegać się o plakietkę “zweryfikowany”. Oczywiście ogromne znaczenie będzie miało to, czy twórca nie podszywa się pod kogoś innego, jest aktywny, nie łamie zasad społeczności, a jego kanał jest “pełny” — posiada unikalną nazwę, opis i ikonę. Więcej na temat zasad weryfikacji kont, można przeczytać na stronie supportu serwisu. 

Wieści z Rozładowani.pl