YouTube umożliwia przekazywanie darowizn twórcom poprzez "wykupowanie oklasków"

YouTube umożliwia przekazywanie darowizn twórcom poprzez “wykupowanie oklasków”

Opublikowano 13.02.2020 15:01 -


YouTube od dawna stara się upodobnić do Twitcha, próbując pozyskać użytkowników zainteresowanych transmisjami na żywo. Ma już możliwość streamowania, swój własny czat, to teraz przyszła pora na kolejny element. O czym mowa? Oczywiście o przekazywaniu twórcom datków pieniężnych poprzez wykupowanie oklasków!

Nowa funkcja to kolejny element żywcem ściągnięty z Twitcha. Do tej pory użytkownicy YouTube‘a mogli pozyskiwać donate wyłącznie przy wykorzystywaniu specjalnych nakładek na ekran. Użytkownicy wysyłali SMS-a na podany numer z konkretną treścią, łączyli się z serwerem, a ten informował o nadejściu zapłaty i wyświetlał na ekranie wysłaną treść. Teraz wszystko ma się zmienić!

wykupowanie oklasków nowym pomysłem na wspieranie twórców

YouTube od dłuższego czasu zastanawiało się nad tym, jak pomóc osobom publikującym uzyskać dodatkowe zyski, dzięki alternatywnym sposobom monetyzacji. Najnowszym pomysłem, który pojawia się już na tutorialach, jest oklask widza. Każdy oglądający będzie miał możliwość wykupienia animacji oklasków, wyświetlanej nad filmem (pod warunkiem, że będzie to obsługiwał). Oczywiście widzi ją tylko osoba kupująca!

wykupowanie oklasków

jak to dokładnie ma wyglądać?

Wykupowanie oklasków jest już dostępne na YouTube w wersji beta. Oznacza to, że nie każdy użytkownik ma możliwość przetestować jego działanie. Producent potwierdza, iż jest to bardzo wczesny etap prac nad nową funkcją. Jeśli wszystko się powiedzie, być może niebawem twórcy będą mogli zarabiać na swoich produkcjach, i to nie tylko podczas transmisji na żywo! Zazwyczaj takie narzędzia są dostępne wyłącznie dla osób, których liczba subskrypcji przekracza 100 000 osób i nawet wtedy można przesłać tylko wybraną kwotę.

Na powyższym filmie macie możliwość dokładnie zapoznać się z działaniem funkcji wykupowania oklasków. YouTuberzy spełniający odpowiednie warunki będą mogli przejść do pulpitu nawigacyjnego i uruchomić tę opcję. Fani z kolei zobaczą ikonę umożliwiająca wsparcie twórcy tuż obok like’ów. Użytkownicy będą mogli wydawać $2 na klaskanie, jednak nie będzie to jednorazowa funkcja. Dziennie na wsparcie swoich ulubionych twórców można wydać $500 bądź $2000 tygodniowo. Brzmi ciekawie, ale czy po testach beta funkcja zostanie wprowadzona na YouTube? Tego na ten moment nie wiadomo.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl