Youtube wprowadzi możliwość odtwarzania video w trybie offline

Youtube wprowadzi możliwość odtwarzania video w trybie offline

Opublikowano 18.09.2013 9:54 - 3


Dobre wieści z samego rana. Dzisiaj jest dzień z kateogrii takich, gdzie nie wiadomo w co włożyć ręce. Ciekawych niusów jest na tyle, ze problemem nie staje się ich odnalezienie ale bardziej ich priorytetyzacja. Zaczynam od serwisu Youtube, który ogłosił że udostępni możliwość odtwarzania materiałów video zupełnie offline. Oczywiście jest kilka haczyków, a pierwszy z nich to fakt, że opcja ta będzie dostępna tylko na urządzeniach mobilnych. Właściwie nie jest to zły pomysł, od kiedy raczej przy komputerach stacjonarnych dostęp do sieci nie jest utrudniony. Gorzej ze smartfonem, kiedy w przysłowiowym metrze bida z zasięgiem, a  Ty koniecznie chcesz obejrzeć recenzje nowego ajfona ;-)

Materiały dostępne do odtworzenia w trybie offline muszą zostać wskazane uprzednio, z oczywistych względów. Muszą się zbufforować. Podejrzewam, że pojawi się opcja działająca na zasadzie: do odtworzenia w trybie offline. To co niestety mnie martwi to stwierdzenie na blogu YT:

This upcoming feature will allow people to add videos to their device to watch for a short period when an Internet connection is unavailable.

A szczególnie zwrot: for a short period. Nie do końca jest jasne, czy materiały dostępne offline będą ograniczone jakąś wielkością czasową czy ilością plików. Jest jeszcze druga strona medalu. Regulamin Youtube nie pozwala na pobieranie video, tutaj by były one dostępne w trybie Offline muszą zostać pobrane. Paradoks? Zdaje się, że szykuje się aktualizacji nie tylko usług, ale także i regulaminu ;-)

Wieści z Rozładowani.pl