YouTube Shorts wreszcie wchodzi do Polski.

Długo kazano czekać polskim youtuberom na wejście funkcji, która przypomina TikToka. Krótkie filmiki na YouTube wchodzą właśnie do naszego kraju w wersji beta. Do tej pory narzędzie było dostępne w niewielu krajach, a dzisiaj do tej listy trafiła ponad setka nowych państw, przez co YouTube Shorts jest dostępne praktycznie na całym świecie.

YouTube Shorts w Polsce

To usługa do nagrywania krótkich formatów przeznaczona dla każdego, kto chce tworzyć niedługie, chwytliwe filmy tylko za pomocą telefonu. Od momentu ogłoszenia usługi Shorts we wrześniu 2020 r., została ona udostępniona w 26 krajach, a od dzisiaj będzie dostępna na całym świecie. Wersja beta pojawi się w ponad 100 krajach, gdzie dostępny jest YouTube.

R E K L A M A

Użytkownicy będą mieli także możliwość pobierania próbek ścieżki dźwiękowej
z materiałów opublikowanych na YouTube – czyli z miliardów filmów z całego świata. Oznacza to, że mogą dodać coś od siebie do materiałów, które uwielbiają oglądać na YouTube, i pomóc im dotrzeć do nowych odbiorców. Twórcy zachowają kontrolę nad swoimi materiałami i będą mogli wycofać zgodę, jeśli nie będą chcieli, by ich długie filmy były w ten sposób wykorzystywane.

Ponadto, YouTube wprowadza nowy zestaw funkcji na istniejące i nowe rynki, takie jak:

  • Dodawanie tekstu w konkretnych momentach filmu;
  • Pobieranie próbki ścieżki dźwiękowej z innych Shorts do wykorzystania we własnym filmie;
  • Automatyczne dodawanie napisów;
  • Nagrywanie do 60 sekund za pomocą kamery do Shorts;
  • Dodawanie klipów z galerii telefonu do treści nagranych przy użyciu kamery do Shorts;

Chcemy, aby tworzenie Shorts było łatwe i przyjemne — powiedział Todd Sherman, globalny menedżer ds. produktu YouTube Shorts. – Cały czas pracujemy nad produktem wspólnie
z twórcami oraz wykonawcami i zamierzamy wprowadzić więcej funkcji, które użytkownicy będą mogli wypróbować – dodał.

/materiały prasowe YouTube/


Posłuchaj nas!