Youtube wprowadza system komentarzy oparty o Google+

Opublikowano 25.09.2013 7:54 - 3


Dopiero co serwis Youtube poinformował o wprowadzeniu możliwości oglądania materiałów video w trybie offline a tu już kolejna nowość. Tym razem modernizacja, a właściwie totalna wymiana związana będzie z komentarzami, które zostaną zastąpione nowym systemem - wyciągniętym z Google+.

Pomysł zdaje się bardzo dobrym posunięciem, szczególnie marketingowym, który z pewnością nie pozostanie bez echa dla popularności Google+. W końcu dwie usługi zostaną ze sobą w bardzo wymierny sposób ze sobą powiązane. Komentarze publikowane pod materiałami video, będą mogły być widoczne także w serwisie społecznościowym Google. Co prócz korzyści dla samego giganta, zmiana przyniesie użytkownikom?

screenshot1embargoed9-24

Zaczynając od początku, to przede wszystkim stylistyka. Nowy system komentarzy jak zwyczajnie bardzo ładny, prosty i przyjemny dla oka. Poza tym jak zapewnia Google, moderacja wszelkich komentarzy będzie zdecydowanie prostsza i wygodniejsza. To z myślą o właścicielach kanałów a co z oglądającymi? Komentujący będą mogli zdecydować czy chcą przystąpić do dyskusji prywatnie (widoczne komentarze tylko dla osób z ich kręgów), czy publicznie (komentarze widoczne dla wszystkich). Prócz tego, widz będzie mógł przesunąć wybrane wątki w dyskusji, do góry - tak by były one bardziej widoczne.

Zmiany zostaną wprowadzone, jak zapowiedział Youtube: later this year.

Wieści z Rozładowani.pl