Serwis YouTube zrobił się niejako wysypiskiem tego typu teorii. Pełno jest tam filmów, które udowadniają rację przeciwników 5G. Udowadniają oczywiście w sposób wątpliwy.

YouTube poinformował, że wszystkie filmy, które łączą pandemię koronawirusa i wdrażaną technologię 5G, będą na bieżąco usuwane z biblioteki. Pozostałe filmy, które również głoszą fałszywe tezy na temat 5G, ale nie są powiązane z Covid-19 najprawdopodobniej na razie pozostaną na YouTube.

YouTube chce powstrzymać fałszywe informacje o 5G i Covid-19

Celem YouTube jest tłumienie w zarodku szerzących się teorii, tak aby nie były one po wielokroć powielane. Sieć 5G budzi kontrowersje od samego początku, a ostatnio wszystkie plotki przybrały na sile wraz z szerzącą się epidemią.

Mapy Google przypomną jakie filmy widzieliśmy w kinie

Krajem przodującym, jeśli chodzi o 5G, są na dodatek Chiny, skąd wirus się rozprzestrzenił na cały świat. To tylko dodaje argumentów zwolennikom teorii spiskowych. Przypuszczam, że jeśli nie na YouTube, to takie filmy będą pojawiać się gdziekolwiek indziej. Tak było z wszystkim większymi technologiami, tak jest i z 5G. W Polsce na tę chwilę Play przygotowuje się do wdrożenia 5G, a także Orange. Większość nowych smartfonów oferuje obsługę 5G, m.in. Samsungi, a także tegoroczne modele iPhone, które pojawia się późną jesienią.

źródło: Engadget


Posłuchaj nas!