YouTube ułatwia kontrolę nad treściami

YouTube ułatwia kontrolę nad treściami

Opublikowano 28.06.2019 20:46 -


YouTube zapowiedział wprowadzenie nowych funkcji, które mają ułatwić kontrolę nad oglądanymi treściami. Użytkownicy będą mogli szukać filmów po określonych tematach, a całość ma być dostępna wprost ze strony głównej.

Serwisy społecznościowe muszą na bieżąco dostosowywać się do zmieniających się potrzeb użytkowników. Efektem tego są kolejne nowości, dla jednych będące zbawieniem, dla innych zaś przekleństwem. Teraz YouTube zapowiedział wprowadzenie funkcji, która od jakiegoś czasu dostępna jest już np. na Instagramie – przeglądanie treści po tematach.

Jeszcze większa kontrola oglądanych treści niż dotąd

Zapowiadając nowe opcje YouTube wyjaśnił, że celem ich wprowadzenia jest oddanie użytkownikom jeszcze większej niż dotąd kontroli nad treściami, które oglądają oni na swoich kontach. Dzięki nowej funkcji dostaniemy dostęp do spersonalizowanych sugestii, które mają pomóc w szybszym odnalezieniu tego, czego właśnie szukamy. Co ciekawe, będziemy mogli oznaczyć kanał, który nie spełnia naszych oczekiwań – wtedy już nigdy więcej nie pojawi się w przygotowanych dla nas sugestiach. Zablokowane treści nadal będzie można jednak znaleźć w wyszukiwarce lub wchodząc bezpośrednio na stronę danego kanału.

Nowe funkcje dostępne na urządzeniach mobilnych

Jak zapowiedzieli przedstawiciele YouTube, nowa funkcja jak na razie dostępna będzie w aplikacjach mobilnych zarówno na Androida, jak i iOS dla użytkowników na całym świecie. Wersja na desktopy ma zostać uruchomiona z biegiem czasu.

Wieści z Rozładowani.pl