YouTube Premium to działający od jakiegoś czasu w Stanach Zjednoczonych, Australii, Meksyku, Nowej Zelandii i Korei Południowej serwis streamingowy oferujący pozbawione reklam treści z YouTube i specjalnie wyprodukowane (tzw. oryginalne) materiały. Autorami oryginalnych materiałów są zarówno popularni na platformie twórcy, jak i profesjonalne studia i wytwórnie filmowe/telewizyjne. YouTube Premium ma być więc odpowiedzią na rosnącą popularność innych serwisów oferujących usługi VOD.

YouTube Premium za darmo, ale z reklamami

Teraz serwis należący do Google zapowiedział, że od 2020 r. jego oryginalne produkcje będą dostępne w całości za darmo. Jest jednak jeden haczyk: będą towarzyszyły im reklamy. Przedstawiciele serwisu mają nadzieję, że w ten właśnie sposób zwiększą grono odbiorców tworzonych przez siebie programów i seriali, a przy tym stworzą (niemałe) źródło przychodów reklamowych. Co więcej, serwis zapowiedział, że od 2019 roku będzie inwestował coraz więcej zasobów we własne produkcje, angażując do ich produkcji kolejnych profesjonalnych twórców.

Płatny YouTube będzie jeszcze droższy. YouTube Premium nadchodzi

Czy taki model się sprawdzi? Możliwość oglądania treści premium za darmo z koniecznością oglądania reklam na pewno skusi niejednego użytkownika. Kiedy możemy spodziewać się tej usługi w Polsce? Na razie nie wiadomo – płatna wersja YouTube jak na razie w Polsce nie jest dostępna, jednak według wcześniejszych zapowiedzi jej twórców, usługa ta ma być na bieżąco rozszerzana na inne kraje.