Youtube testuje tryb incognito w aplikacji mobilnej

Youtube testuje tryb incognito w aplikacji mobilnej

Opublikowano 17.05.2018 12:46 -


Tym razem nowość od YouTube! Gigant testuje nową funkcję w aplikacji na urządzenia z Androidem. To tryb incognito, analogicznie jak ten w przeglądarce, pozwoli na przeglądanie filmów w trybie prywatności. Takie filmy nie będą zapisywane w historii przeglądania.

Dobra wiadomość dla użytkowników, którzy cenią sobie  prywatność podczas przeglądania Internetu. Już od jakiegoś czasu mówi się o chęci wprowadzenia przez YouTube trybu incognito do aplikacji mobilnej. Wychodzi na to, że dzieje się to już teraz. Część użytkowników uzyskało bowiem dostęp do takiej funkcji. Nadchodzą duże zmiany!

Jak radzimy sobie do tej pory?

By przeglądać materiały na YouTube bez ich zapisywania mamy obecnie dwie możliwości – albo w ogóle się nie logujemy albo zmieniamy ustawienia prywatności i wstrzymujemy zapisywanie się historii oglądania i wyszukiwania.

Czas jednak na zmiany! Gdzie będzie dostępna nowa funkcja?

Po dotknięciu avatara w prawym górnym rogu widoczne są m.in. opcje „Przełącz konto” oraz „Wyloguj się”. Prawdopodobnie zostaną one złączone w jedną opcję, a dodatkowo pojawi się możliwość przejścia w tryb incognito.

Po aktywacji opcji zostanie wyświetlony komunikat, który należy zaakceptować. Opuszczenie trybu odbywać będzie się za pomocą niebieskiego przycisku.

Czy aktywność w trybie incognito jest zapisywana?

Aktywność jest rejestrowana w ramach odrębnej sesji. Zostaje usunięta niezwłocznie po jej zakończeniu, czyli na przykład po przełączeniu konta lub dłuższym braku aktywności. W mobilnym trybie incognito nie będzie możliwości skorzystania z zakładki Subskrypcje.

Płatny YouTube będzie jeszcze droższy. YouTube Premium nadchodzi

Kiedy funkcja będzie dostępna dla wszystkich?

Jak na razie funkcja jest jedynie testowana i nie wiadomo kiedy trafi do szerszego grona odbiorców. Sądzę, że nie będzie to jednak długie oczekiwanie.

Jest to na pewno funkcja, która wprowadzi spójność między wersjami aplikacji.  Użytkownicy będą mogli skorzystać z tych samych funkcji bez obawy, że historia wyszukiwania zostanie zapisana również w ich urządzeniach mobilnych. Coraz więcej przecież osób korzysta ze smartfonów – taka funkcja to właściwie już podstawa. Najwyższy więc czas na jej wprowadzenie.

Wieści z Rozładowani.pl