YouTube pokaże Ci statystyki - ile filmików oglądasz | DailyWeb.pl

YouTube pokaże Ci statystyki – ile czasu spędziłeś na oglądaniu filmików

Opublikowano 30.08.2018 11:38 -


Dziś dostałem aktualizację aplikacji YouTube. Po włączeniu pojawiły się komunikat obwieszczający nową funkcję. Na mój gust jest to związane po części z Digital Wellbeing, które nadal jest w zamkniętej wersji beta.

Coraz częściej można natknąć się na komunikaty dużych firm takich jak Google, Facebook czy Apple, mówiące o bardziej odpowiedzialnym podejściu do czasu, którzy użytkownicy spędzają na urządzeniu lub w aplikacji.

Do głowy przychodzi mi słowo “wychowywanie” swoich klientów, aby uświadomić im, co robią ze swoim życiem. Piszę to pół żartem, pół serio. Jest to jednak pewien kłopot. Jak wiadomo nie od dziś, uzależnić można się właściwie od wszystkiego. Dlatego właśnie pochwalam takiego typu inicjatywy.

Dla mnie taka funkcja niesie też dodatkową wartość. Myślę, że mogę o sobie powiedzieć, że mam pewnego rodzaju obsesję (na razie chyba lekką) na punkcie zbierania danych z czynności, jakie wykonuję na co dzień. Może dlatego lubię wszelkiego rodzaju trackery, czy to aktywności na komputerze, czy też urządzenia w stylu licznik kroków jak MiBand. Jednocześnie sam zdiagnozowałem u siebie FOMO i staram się z nim walczyć.

Po wejściu do aplikacji zobaczyłem powiadomienie zachęcające do zaglądnięcia w statystyki.

Pojawiła się także nowa opcja w menu głównym YouTube – Time watched

statystyki youtube

Po wejściu do nowo wypuszczonej funkcji naszym oczom pokaże się…

Widok statystyk za zeszły tydzień. W moim przypadku wychodzi, że średnio oglądam YouTube przez 2 godziny i 24 minuty dziennie a w zeszłym tygodniu było też tylko i aż 16 godzin i 49 minut. Fakt – YouTube zastąpił mi prawie całkowicie telewizję, poza kanałami z serii Discovery. Uwielbiam Złomowisko PL. Netfixa nie posiadam. Wydaje mi się, że ponad połowa z tych nabitych godzin to filmiki o jakiejś tam wartości merytorycznej.

Zdaje sobie też sprawę, że zeszły tydzień może obfitować w zwiększone użycie tego medium ze względu na rekonwalescencję w domu. Czy to dużo, czy mało? Ciężko mi ocenić. Na pewno będę się przyglądał co jakiś czas tym statystykom.

A jak to wygląda u Ciebie? Pochwal się wynikiem :)

Telefon: Pixel XL

Wersja Androida: Pie

Język systemu: Angielski

Chcesz poczytać o większej ilości nowych funkcji w Android Pie? Opisałem je tutaj:

Zakochałem się. 11 nowych funkcji dostępnych w Android 9 Pie

Wieści z Rozładowani.pl