YouTube Music z nową funkcją offline

Opublikowano 28.06.2019 10:34 Aktualizacja: 13.06.2020 14:36 -


Z YouTube Music korzystam już półtora miesiąca, jestem więc na półmetku bezpłatnego okresu próbnego. Coraz częściej myślę, aby zamówić tę usługę na stałe. Google właśnie wprowadziło kolejną fajną funkcję, której mi brakowało. Teraz aplikacja pozwoli pobrać nawet 500 ulubionych utworów.

Wcześniej używałem przez długi czas Spotify, Deezera, Tidala (dopóki Play nie ograniczył dostępu). Korzystałem też z Apple Muzyka przez kilka chwil. Każda z tych usług ma wady i zalety oraz coś, co wyróżnia ją na tle konkurencji. Teraz testuję Youtube music i ta usługa również wpisuje się w powyższe słowa. Właśnie dodano nową funkcję, którą doceni sporo osób.

Automatyczne ściąganie polubionych utworów

Z YouTube Music możesz korzystać nawet bez aktywnego połączenia z Internetem. Teraz aplikacja otrzymała kolejną funkcję, związaną z trybem offline. Smart Download, czy też inteligentne pobieranie — bo tak nazywa się ta opcja — pozwoli automatycznie pobrać aż 500 utworów, które polubiliśmy, aby odtwarzać je bez połączenia z siecią.

Opcja dostępna jest wyłącznie dla użytkowników subskrypcji Premium. Na razie nie skorzystają z niej osoby z urządzeniami Apple, ale to tylko kwestia czasu. Po aktywacji nowej funkcji aplikacja pobiera polubione piosenki w trakcie wieczornego połączenia Wi-Fi (ma to związek z planami abonamentowymi na Internet w USA). Niestety, nie będzie można pobrać ich przez sieć komórkową, ale na pocieszenie Google pozwoli wybrać, ile z nich ma zostać pobranych. Górny limit to aż 500 kawałków!

Nowa funkcja rozszerza Ofline Mixtape (składanki offline), która tworzyła mieszankę polubionych utworów z tymi, które algorytm Google uznał za pasujące do naszego gustu. Będzie ona nadal dostępna, a nowe inteligentne pobrania mają ją tylko uzupełniać. Jeśli masz więc telefon z Androidem  sprawdź, czy nie czeka Cię aktualizacja aplikacji YouTube Music ;) .

Wieści z Rozładowani.pl