Youtube ma nowe logo

Youtube ma nowe logo

Opublikowano 29.08.2017 20:52 - 10


Kto by pomyślał, że aż 12 lat musiało minąć, by twórcy najpopularniejszej platformy z materiałami video, przekonali się do zmiany swojego logo?

W każdym razie udało się. Mamy nowe logo Youtube. Dla mnie najciekawszym elementem jest na pierwszy rzut oka brak różnicy między tym nowym a starym. O zgrozo, gdyby ktoś mi powiedział, że takie logo mieli od lat, to kupiłbym to w ciemno. Zacznijmy najpierw od starego logo, proszę bardzo:

Jak na jego tle prezentuje się nowy twór?

Niech pierwszy rzuci kamieniem, ten który potrafiłby wskazać nową i starą produkcję. Zaskakujące? Dla mnie bardzo tym bardziej, że oczywiście prócz zauważalnych różnic, to tak naprawdę niewiele się tu zmieniło. Pozostaje naturalnie pytanie o zasadność zmian, ale w dobie kiedy Facebook poprawiał sobie literkę w swoim wordmarku, to wszystko jest możliwe. Bogatemu nie zabronisz, a wyprodukowanie chociażby kolejnych materiałów promocyjnych i innych rzeczy brandingowych, zdaje się nie być problemem i kosztem przede wszystkim.

No dobrze, ale co prócz logo? Mamy też domyślnie włączony nowy interfejs Youtube, który dostępny był już od jakiegoś czasu. Jeśli nie widzicie jeszcze nowego wyglądu Youtube, możecie go włączyć ręcznie o tu: Youtube.com/new

W przyjemnym GIFie, widać zmiany interfejsu przez te wszystkie lata, a kilka ich było:

To, co mi bardzo przypadło do gustu, to zmiany do aplikacji mobilnej, których jest kilka. Drobiazgi, ale zdaje się bardzo użyteczne (podwójne dotknięcie na skraju ekranu, by przyspieszyć, albo wrócić kilka sekund).

Nikt tu rewolucji nie oczekiwał i słusznie, że się bez niej obyło. Nowy świeży interfejs dla wszystkich, ale to logo to wedle mojej skromnej opinii, zwykła fanaberia.

Wieści z Rozładowani.pl