YouTube (jak zwykle) musi być lepszy - robi swojego TikToka

YouTube (jak zwykle) musi być lepszy – robi swojego TikToka

Opublikowano 2.04.2020 12:27 -


Odnoszę czasami wrażenie, że Google chce być wszędzie. Jak coś nie jest spod ich znaku, to wyobrażam sobie, że w firmie mają stałą burzę mózgów. Ostatnio głośno (szczególnie w naszym kraju za sprawą Prezydenta) o aplikacji TikTok.

Apka bije rekordy popularności na całym świecie, a obecna sytuacja wywołana pandemią koronawirusa zdaje się “pomaga” w rozpowszechnianiu TikToka. Wszyscy wrzucają tam filmiki, pokazując, jak sprawnie radzą sobie podczas kwarantanny.

Okazuje się, że są firmy, które boli czyjś sukces, aczkolwiek w przypadku Google nie powinno to nikogo dziwić. Mam wrażenie, że nie chodzi tutaj o czystą konkurencję, tylko o coś więcej. Właśnie się dowiedzieliśmy, że Google, a dokładniej rzecz ujmując, YouTube ma w zanadrzu odpowiedź na TikToka. Ta odpowiedź to… “Shorts”.

Jak słusznie sugeruje serwis TheNextWeb, podstawą takich ruchów ze strony YouTube może być spadek youtuberów. Wielu z nich przeszło na platformę TikTok, co YouTube szybko dostrzegł. Postanowiono w związku z tym coś zrobić.

YouTube się spieszy – Shorts jeszcze w tym roku

O całej sprawie poinformował serwis TheInformation. Według nich usługa YouTube ma pomóc w odzyskaniu utraconych użytkowników. Świadomie napisałem “usługa”, bo funkcja ta ma pojawić się w serwisie YouTube, a nie jako zewnętrzny serwis. Będzie ona zawierała „kanał krótkich filmów opublikowanych przez użytkowników”.

Zobacz listę gier w PS Plus na kwiecień | HITY

Podstawą i silną przewagą nad konkurencją ma być natomiast olbrzymia baza licencjonowanych utworów w YouTube. Oczywiście te utwory będą mogli wykorzystywać użytkownicy do swoich nagrań.

Funkcja “Shorts” w YouTube ma pojawić się do końca tego roku. Miejmy tylko nadzieję, że wywołała ona o wiele mniej kontrowersji, niż chiński TikTok, który podejrzewany jest o cenzurowanie, ale także o kiepską ochronę danych.

źródło: Theinformation.com | TheNextWeb

Wieści z Rozładowani.pl