Yi Mini Dash Cam - pierwsze wrażenia

Opublikowano 3.03.2019 21:10 Aktualizacja: 31.03.2019 14:36 -


Kilka dni temu w moje ręce trafiła Yi Mini Dash Camera - niewielki i stosunkowo niedrogi rejestrator jazdy od Yi, marki, która szturmem podbija rynek wideorejestratorów. Zanim przyjdzie czas na dokładną recenzję, dziś moje pierwsze wrażenia z korzystania z tego sprzętu.

Czy dość dużo podróżuję samochodem? Według mnie owszem, choć pewnie są o wiele więksi drogowi wyjadacze ode mnie. Do tej pory nigdy jednak osobiście nie korzystałem z rejestratora jazdy, choć kryzysowych sytuacji na drodze, w których mógłby się przydać miałem już (niestety) kilka, jak nie kilkanaście. Teraz w każdej samochodowej wyprawie towarzyszy mi Mini Dash Cam od Yi - świetne rozwiązanie dla osób poszukujących dyskretnego, niedrogiego i prostego w obsłudze rejestratora jazdy do swojego auta. Przynajmniej tak opisuje je sam producent na swojej stronie. A jak jest naprawdę?

yi mini dash cam featured 1

Yi Mini Dash Cam - opis producenta vs. rzeczywistość

Czy Yi Mini Dash Cam jest dyskretna? Jest, chociaż moim zdaniem jak większość dostępnych obecnie na rynku kompaktowych wideorejestratorów. Czy Yi Mini Dash Cam jest niedrogie? Za urządzenie zapłacicie około 250 PLN, więc owszem, biorąc pod uwagę konkurencję. Czy Yi Mini Dash Cam jest proste w obsłudze? Jest - tym bardziej, że jego obsługa odbywa się za pośrednictwem aplikacji mobilnej, z której szybko możemy zgrać i udostępnić nasze nagrania.

YiMiniDashCamera 01

Jakość nagrań jest naprawdę na przyzwoitym poziomie. Kamera wyposażona jest w szerokokątny obiektyw, który zapewnia widzenie trzech pasów jezdni. Ponadto, jak zapewnia producent, obiektyw w kamerze YI Mini Dash otrzymał filtr podczerwieni redukujący promienie UV i nadmierną ilość światła. I moim zdaniem radzi on sobie dość dobrze. Oceńcie sami na krótkim nagraniu:

Jak wspominałem, Yi Mini Dash Cam to mój pierwszy wideorejestrator i szczerze jestem zaskoczony jakością nagrań. To jedynie krótkie spostrzeżenia, wrażenia z kilku pierwszych dni korzystania z kamery. Więcej opiszę w bardziej szczegółowej recenzji, która już wkrótce pojawi się na łamach DailyWeb, ale najpierw chcę przetestować sprzęt w różnych warunkach atmosferycznych.

Powstała już pełna recenzja Yi Mini Dash Cam.

Wieści z Rozładowani.pl