Yahoo zamyka wszystkie grupy użytkowników. Jak pobrać swoje pliki?

Yahoo zamyka wszystkie grupy użytkowników. Jak pobrać swoje pliki?

Opublikowano 5.11.2019 10:05 -


Amerykański portal społecznościowy od dłuższego czasu cieszy się coraz mniejszą popularnością. Oferowane do tej pory czaty między użytkownikami, czy blogi okazały się niestety niewystarczające, by zatrzymać użytkowników. W związku z tym Yahoo wycofano z wielu krajów, a jego funkcje cały czas są usuwane, by pozostawić tylko te najpopularniejsze. W tym także grupy tematyczne, tworzone na potrzeby rozmów i przesyłania konkretnych plików.

Już niebawem wszystkie dane oraz wiadomości całkowicie znikną z portalu. Właśnie dlatego wszystkie osoby, które pragną nadal przechowywać dane, powinny je czym prędzej zapisać na dysku. Yahoo umożliwia to każdemu użytkownikowi, by nie zniechęcić go do korzystania z pozostałych opcji. Jak pobrać dane swojej grupy?

Miejsce spotkań tematycznych na Yahoo zostaje zlikwidowane

Portal podjął kolejne kroki w celu minimalizowania dostępnych funkcji. Jeszcze kilka lat temu to właśnie grupy na Yahoo były miejscem rozmów online między znajomymi z różnych części kraju. Od dłuższego czasu jego rolę przejął Facebook, co sprawiło, że niestety dawna platforma straciła wielu użytkowników. Przedsiębiorstwo oficjalnie ogłosiło, iż od 28 października żadna zalogowana osoba nie będzie mogła przesłać nowych danych do swojej grupy, natomiast 14 grudnia wszystkie dostępne treści mają zostać usunięte. Jest to więc najwyższa pora, by przenieść wszystkie najważniejsze pliki, zanim znikną one z portalu.

Odzyskaj dane z grup Yahoo, przenosząc je na dysk

Brzmi to dość banalnie, jednak w rzeczywistości tak nie jest. Wszystkie dane, jakie kiedyś stanowiły część dyskusji Twojej i znajomych, nadal można zapisać, ale w jeden, konkretny sposób. Wielu użytkowników na pewno myślało, że utraciło dostęp do zdjęć czy nagrań swojej grupy. The Verge postanowił jednak zdradzić, jak sprawdzić istnienie danych oraz jak je pobrać.

Jeśli byliście aktywnymi uczestnikami rozmów grupowych na Yahoo, to musicie zalogować się na swoje konto. W ustawieniach prywatności znajduje się specjalna sekcja your products, a w niej groups. Znajdziecie tam pełną listę grup, w jakich aktywnie się udzielaliście.

yahoo

W prawym górnym rogu, klikając na kropki, wyświetli Wam się groups download manager. Wpisując tam swój adres e-mail, otrzymacie na niego wiadomość z potwierdzeniem zainteresowania wiadomościami grupy. Kiedy dane będą kompresowane i gotowe do pobrania, dostaniecie specjalnego maila, który umożliwi Wam pobranie wszystkich danych. Nie da się wyszczególnić konkretnej grupy – albo decydujecie się na pobranie wszystkiego, albo dane przepadają. Musicie jednak wziąć pod uwagę, że czas przygotowania wiadomości może trwać nawet do kilku tygodni. Jeśli więc zamierzacie odzyskać rozmowy grup, powinniście zgłosić to już teraz.

yahoo

Yahoo umożliwia wszystkim użytkownikom pobranie zarówno treści wiadomości, jak i zdjęć czy nagrań. Funkcja ta zostanie jednak zablokowana już niebawem, bo 14 grudnia, dlatego należy się pospieszyć. Czas przygotowywania danych, w zależności od ich wagi, może być naprawdę długi. Nie czekajcie więc do ostatniąlej chwili i cieszcie się swoimi dawnymi memami, czy wspólnymi zainteresowaniami.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja i dwóch redaktorów! [Zobacz]