Yahoo przejmuje Tumblr a Wordpress odnotowuje rekordy

Yahoo przejmuje Tumblr a WordPress odnotowuje rekordy

Opublikowano 21.05.2013 8:37 Aktualizacja: 13.06.2020 14:24 -


Głośno w sieci na temat przejęcia popularnej platformy blogowej Tumblr przez giganta Yahoo. O ile dalsze plany rozwoju i pomysły na serwis nie są jeszcze do końca sprecyzowane, o tyle użytkownicy jak to zwykle w ich naturze, z powodu tego przejęcia szczęśliwi nie są.

Znany jest cel tej transakcji, która pociągnęła z kieszenie Yahoo bagatela za ponad 1 mld dolarów. Gigant zamierza dotrzeć do nieco większej społeczności, wzbogacając swoją o ludzi młodych. Ci jednak nie są z tego powodu zadowoleni, mając wiele obaw. Co dalej? Czas pokaże, jednak kto skorzystał na całym tym zakupowym zamieszaniu?

Wygląda na to że sam WordPress, który w dniu transakcji odnotował rekord zainteresowania. Chodzi mianowicie o migrację postów z serwisu tumblr prosto do WordPress. W ciągu jednej godziny użytkownicy przenieśli ponad 70 000 postów na platformę WordPressową. Standardowe ilości w tym przedziale czasowym wynosiły około 400-500 sztuk.

Sam Tumblr jednak dalej utrzymuje fotel lidera w ilości stron  korzystających z tego silnika i wynosi ona ponad 100 mln. WordPress z kolei posiada ponad 60 mln, natomiast nie wiadomo jak wiele instancji posiadają użytkownicy na własnych hostingach, gdzie serwis Tumblr takiej możliwości nie udostępnia.

Wieści z Rozładowani.pl