XPS 13 7390 – pierwsze wrażenia z testowania małego mocarza od Della

Opublikowano 3.01.2020 10:06 Aktualizacja: 9.02.2020 9:48 -


Wygrałem ostatnio mały wewnętrzny casting na testowanie nowego Della XPS 13. Przyznaję, że byłem bardzo ciekawy tego sprzętu, bo od pięciu lat jestem użytkownikiem MacBooka i chciałem się dowiedzieć, czy Dell może być realną alternatywą dla komputerów Apple.

Moim pierwszym laptopem był Dell Latitude i mogę powiedzieć o nim wiele ciepłych słów, ale na pewno nie to, że był ładny. Przesiadka na MacBooka Pro była dla mnie kamieniem milowym, zarówno jeżeli chodzi o design, jak i o użyteczność. Dziś już nie ma takiej różnicy między sprzętami Apple i innych firm, co najlepiej widać po testowanym przez mnie Dellu XPS.

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA I WYKONANIE

Dell XPS 13 przychodzi do nas w tekturowym opakowaniu, z którego wyjmujemy właściwy karton. Jest to bardzo ładne opakowanie, z grubego niepowlekanego kartonu, wyłożonego pianką. W paczce, poza komputerem, znajdziemy zasilacz na USB typu C oraz przejściówkę z tego samego typu portu na klasyczne USB. Ten ostatni jest niezbędny, bo komputer nie posiada dużych złączy USB. Laptop poza złączem USB Typu-C, służącym do ładowania posiada dwa USB Typu-C (z Thunderbolt 3), czytnik kart pamięci microSD, wyjście słuchawkowe/wejście mikrofonowe i Noble Lock.

Dell XPS 13 7390 karton

Dell XPS jest wykonany bardzo dobrze. Aluminium połączone z palmrestem pokrytym karbonem sprawia, że komputer nie tylko wygląda świetnie, ale też waży niewiele. Ekran pokryty jest Gorilla Glass 4, dzięki czemu niestraszne mu rysy czy inne uszkodzenia.

PIERWSZE WRAŻENIA

Pierwsze wrażenia z testowania Della XPS 13 7390 są bardzo pozytywne. Miałem trochę trudności z przyzwyczajeniem się do układu klawiatury, jednak po kilku dniach nie jest to problemem. Dotykowy ekran działa świetnie i choć na początku wydawało mi się to jako zbędny gadżet, to teraz muszę przyznać, że jest to użyteczna sprawa.

XPS 13 7390 detal

O tym, jak sprawuje się 4-rdzeniowy Intel Core i7-10510U w połączeniu z 16gb RAMu, jak pracuje się na komputerze z dotykowym ekranem i czy bateria jest naprawdę taka dobra, dowiesz się z pełnej recenzji, która wkrótce pojawi się na łamach DailyWeba.

Pełna recenzja Dell XPS 13 już jest!

Wieści z Rozładowani.pl