Marka XPG zaprezentowała na targach IFA 2019 zupełnie nową mysz dla graczy, model XPG Headshot. Nowość jest produkowana z wykorzystaniem druku 3D i może być dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego gracza – w tym do rozmiaru jego dłoni oraz preferowanego chwytu.

Druk 3D i sprawdzone podzespoły

Obudowa XPG Headshot powstała w całości przy wykorzystaniu drukarki 3D oraz PA12 – termoplastycznego materiału opartego na nylonie. Dodatkowo, dzięki specjalnej strukturze w bocznej i górnej części obudowy, jest ona elastyczna oraz wyjątkowo lekka – prezentowane na targach IFA modele ważą około 65 gramów.

7B114EB8 685D 4D17 B652 CCA418432485

Wspomniana struktura przypominająca siateczkę, poza właściwościami poprawiającymi ergonomię, oferuje także dodatkową funkcję. Aktywuje się ją poprzez ściśnięcie obudowy i w domyślnym ustawieniu obniża ona na chwilę DPI, zapewniając większą precyzję. Ściśnięcie myszy powoduje też zablokowanie nadgarstka i przedramienia, co umożliwia wykonywanie jeszcze dokładniejszych ruchów dłoni.

E4F907C8 A35D 4B32 9475 888DF5ACA51B

W modelu Headshot postawiono także na zupełnie nowe ślizgacze, wykonane z tego samego materiału, co cała obudowa. W porównaniu do powszechnie wykorzystywanego Teflonu (PTFE), oferują one porównywalne właściwości, ale są o wiele trwalsze i dużo bardziej wytrzymałe.

XPG Headshot

Technologia 4D, używana przy produkcji myszy XPG Headshot, to rozszerzenie druku 3D o możliwość zeskanowania dłoni konkretnego użytkownika i stworzenia dedykowanej dla niego obudowy. Odbywa się to przy wykorzystaniu specjalnej aplikacji, przygotowanej przez inżynierów marki XPG.

XPG Headshot

Oprogramowanie wykorzystuje sztuczną inteligencję do zaprojektowania obudowy o unikalnych rozmiarach na podstawie zdjęcia dłoni, zarejestrowanych rozmiarów każdego z palca oraz informacji o preferowanym chwycie użytkownika – do wyboru są chwyty Palm Grip, Claw Grip oraz Finger Grip.

XPG Headshot

Poza innowacyjnymi rozwiązaniami, zastosowanymi do stworzenia obudowy nowej myszki, marka XPG wykorzystała najnowsze podzespoły, stosowane powszechnie w modelach gamingowych – sensor Pixart PMW3389 o czułości 16000 DPI oraz solidne przełączniki OMRON.

XPG Headshot

Modele XPG Headshot w uniwersalnych rozmiarach będą dostępne w sklepach przed końcem 2019 roku. Wersje drukowane na indywidualne zamówienie, przygotowane na podstawie zdjęć dłoni, trafią do sprzedaży w pierwszym kwartale 2020 roku.

XPG Headshot

XPG Headshot robi wrażenie!

Muszę przyznać, że zrobiło to na mnie niemałe wrażenie. Myszka jest wygodna i całkiem fajnie wygląda w szarej wersji. Chociaż zapewniano nas, że nie jest to jeszcze finalny produkt, a firma mocniej chce się skupić na walorach estetycznych.

Zaprezentowano nam proces skanowania dłoni — jest on bardzo prosty i polega na zrobieniu zdjęcia na specjalnej formatce, a następnie przesłaniu go do producenta. Spodziewałem się specjalnych odlewów i krojenia ręki — w praktyce jest to bardzo prosta czynność ;).

Szczerze kibicuję temu rozwiązaniu. Mam też nadzieję, że uda mi się je dla Was przetestować :).

Źródło: własne, materiały prasowe.


Posłuchaj nas!