XPG Headshot – mysz dla graczy, druk 3D i mapowania dłoni kupującego. Widziałem to na własne oczy!

XPG Headshot – mysz dla graczy, druk 3D i mapowania dłoni kupującego. Widziałem to na własne oczy!

Opublikowano 9.10.2019 14:32 -


XPG to firma należąca do ADATA, skupiająca się na produktach dla graczy. Na targach IFA w Berlinie mieliśmy okazje przyjrzeć się ich myszce wykonanej w technologii druku 3D.

Marka XPG zaprezentowała na targach IFA 2019 zupełnie nową mysz dla graczy, model XPG Headshot. Nowość jest produkowana z wykorzystaniem druku 3D i może być dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego gracza – w tym do rozmiaru jego dłoni oraz preferowanego chwytu.

Druk 3D i sprawdzone podzespoły

Obudowa XPG Headshot powstała w całości przy wykorzystaniu drukarki 3D oraz PA12 – termoplastycznego materiału opartego na nylonie. Dodatkowo, dzięki specjalnej strukturze w bocznej i górnej części obudowy, jest ona elastyczna oraz wyjątkowo lekka – prezentowane na targach IFA modele ważą około 65 gramów.

Wspomniana struktura przypominająca siateczkę, poza właściwościami poprawiającymi ergonomię, oferuje także dodatkową funkcję. Aktywuje się ją poprzez ściśnięcie obudowy i w domyślnym ustawieniu obniża ona na chwilę DPI, zapewniając większą precyzję. Ściśnięcie myszy powoduje też zablokowanie nadgarstka i przedramienia, co umożliwia wykonywanie jeszcze dokładniejszych ruchów dłoni.

W modelu Headshot postawiono także na zupełnie nowe ślizgacze, wykonane z tego samego materiału, co cała obudowa. W porównaniu do powszechnie wykorzystywanego Teflonu (PTFE), oferują one porównywalne właściwości, ale są o wiele trwalsze i dużo bardziej wytrzymałe.

XPG Headshot

Technologia 4D, używana przy produkcji myszy XPG Headshot, to rozszerzenie druku 3D o możliwość zeskanowania dłoni konkretnego użytkownika i stworzenia dedykowanej dla niego obudowy. Odbywa się to przy wykorzystaniu specjalnej aplikacji, przygotowanej przez inżynierów marki XPG.

XPG Headshot

Oprogramowanie wykorzystuje sztuczną inteligencję do zaprojektowania obudowy o unikalnych rozmiarach na podstawie zdjęcia dłoni, zarejestrowanych rozmiarów każdego z palca oraz informacji o preferowanym chwycie użytkownika – do wyboru są chwyty Palm Grip, Claw Grip oraz Finger Grip.

XPG Headshot

Poza innowacyjnymi rozwiązaniami, zastosowanymi do stworzenia obudowy nowej myszki, marka XPG wykorzystała najnowsze podzespoły, stosowane powszechnie w modelach gamingowych – sensor Pixart PMW3389 o czułości 16000 DPI oraz solidne przełączniki OMRON.

XPG Headshot

Modele XPG Headshot w uniwersalnych rozmiarach będą dostępne w sklepach przed końcem 2019 roku. Wersje drukowane na indywidualne zamówienie, przygotowane na podstawie zdjęć dłoni, trafią do sprzedaży w pierwszym kwartale 2020 roku.

XPG Headshot

XPG Headshot robi wrażenie!

Muszę przyznać, że zrobiło to na mnie niemałe wrażenie. Myszka jest wygodna i całkiem fajnie wygląda w szarej wersji. Chociaż zapewniano nas, że nie jest to jeszcze finalny produkt, a firma mocniej chce się skupić na walorach estetycznych.

Zaprezentowano nam proces skanowania dłoni — jest on bardzo prosty i polega na zrobieniu zdjęcia na specjalnej formatce, a następnie przesłaniu go do producenta. Spodziewałem się specjalnych odlewów i krojenia ręki — w praktyce jest to bardzo prosta czynność ;).

Szczerze kibicuję temu rozwiązaniu. Mam też nadzieję, że uda mi się je dla Was przetestować :).

Źródło: własne, materiały prasowe.

Wieści z Rozładowani.pl