Smartfony Xiaomi cieszą się sporą popularnością w naszym kraju. Są one w miarę tanie, a przy tym przystępne jakościowo. Sam niedawno testowałem Xiaomi Mi 10T Pro 5G, który wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie pod względem swojej wydajności. W piątek zaś chiński producent zaprezentował model Redmi Note 9T 5G, który będzie dostępny na globalnym rynku.

Premiera Xiaomi Redmi Note 9T 5G

Xiaomi Redmi Note 9T 5G debiutuje na rynku, na którym są już obecne Redmi Note 9 oraz Redmi Note 9 Pro. Nadal w sprzedaży dostępni są poprzednicy tych urządzeń – często spotkać je można w różnego rodzaju promocjach. Czym zatem Redmi Note 9T miałby podbijać rynek? Niewątpliwie ceną, ale także obecnością modułu 5G. W przypadku tego drugiego raczej bym się na nim mocno nie skupiał, co prawda sieć 5G w naszym kraju się rozbudowuje, ale to jeszcze nie jest właściwa skala, a poza tym oferty operatorów też nie są zbyt atrakcyjne. No dobrze, to co poza wspomnianym modułem 5G jest w Xiaomi Redmi Note 9T?

Sercem tego urządzenia jest procesor MediaTek Dimensity 800U 5G. Spodziewałem się, że na pokładzie znajdziemy co najmniej 6 GB pamięci RAM, ale nie – producent zaopatrzył ten model w 4 GB. Wydaje mi się, że to trochę mało, jak na smartfon, który debiutuje w tym roku. Jeśli chodzi o pamięć wbudowaną, to klienci mogą wybierać pomiędzy wariantami: 64 GB oraz 128 GB. Wyświetlacz w Redmi Note 9T ma przekątną 6,53-cala. Prezentuje on obraz w rozdzielczości 2340 x 1080 px. Jest on pokryty szkłem Corning Gorilla Glas 5. Tylny aparat składa się z 3 obiektywów: 48 MP, 2 MP oraz 2 MP umieszczonych w pierścieniu. Z przodu zaś mamy jednostkę 13 MP. Tylna obudowa ma ciekawą fakturę, dzięki czemu nie powinny na niej zostawać odciski naszych palców – na co narzekałem w przypadku droższego modelu (Mi 10T Pro 5G). Smartfon pracuje pod kontrolą Androida 10 oraz nakładki MIUI 12. Xiaomi Redmi Note 9T zasilany jest ogniwem o pojemności 5000 mAh, które będziemy mogli naładować za pomocą 18 W ładowania przewodowego. Producent w trakcie premiery podkreślił, że ładowarka znajduje się w zestawie.

Cena Xiaomi Redmi Note 9T 5G

Smartfona Xiaomi Redmi Note 9T można będzie kupić w przedsprzedaży od 14 do 17 stycznia. Od 18 stycznia rusza normalna sprzedaż. Producent wycenił wariant z 64 GB pamięci wbudowanej na kwotę 1199 zł, zaś 128 GB na 1299 zł. Jeśli zakupicie w przedsprzedaży model z większą ilością pamięci, to otrzymacie również za darmo smartwatch Xiaomi Mi Watch Lite.


Posłuchaj nas!